Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla başlatılan 2023 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu’na destek artarak devam ediyor.

Bu kapsamda önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda vekaletle kurban organizasyonuna destekte bulunan Rize Valisi Kemal Çeber, kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Rize Şubesi’ne verdi.

Vali Çeber’i makamında ziyaret eden İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şube Başkanı Naci Çakmakçı, TDV tarafından "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen vekaletle kurban organizasyonunun yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerinden söz ederek, yaşanan asrın felaketi sebebiyle bu yıl yurt içi kurban bağışlarında deprem bölgesine öncelik verileceği bilgisini verdi.

Vali Çeber, "İşini iyi yapan şeffaf kurumlarımızdan biri olan Türkiye Diyanet Vakfı, yurt içinde ve yurt dışında yaptığı ayni ve nakdi yardımlarla her zaman ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor. Vekaletle kurban organizasyonunda da her yıl titiz bir çalışma ile muhtaç insanlara bayram sevinci yaşatıyor. Bu anlamda yaptığı çalışmalardan ötürü Diyanet İşleri Başkanlığı’nı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nı tebrik ediyor, bizleri de hayra sevk ettiği için ayrıca teşekkür ediyorum. Bu vesile ile bu yıl da kurbanımı deprem bölgesi önceliği ile başlatılan yurt içi vekaletle kurban kesim programı kapsamında Türkiye Diyanet Vakfı’na bağışlıyor, bu anlamlı organizasyona halkımızın ilgisini bekliyoruz." dedi.

Türkiye Diyanet Vakfı adına Vali Çeber’in kurban vekaletini kabul eden Müftü Çakmakçı, Diyanet teşkilatı adına teşekkürlerini ileterek bağış makbuzunu takdim etti.

Editör: Rize Müftülüğü