banner331

banner319

Müftü Küçük: Gençliğimizin elimizden kayıp gitmesine kayıtsız kalamayız

Trabzon Vakfıkebir İlçe Müftüsü Şükür Küçük, gençlik hizmetlerini değerlendirerek “Gençliğimizin elimizden kayıp gitmesine kayıtsız kalamayız.” dedi.

Trabzon Müftülüğü 08.03.2022, 15:38
Müftü Küçük: Gençliğimizin elimizden kayıp gitmesine kayıtsız kalamayız
© DİHA

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Şükür Küçük, ilçe müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik, Engelli, Bağımlılık ve Zekat koordinatörleri ile Vakfıkebir Adnan Demirtürk Kredi Yurtlar Kurumunda görevli manevi danışmanlar ile bir araya geldi.

Toplantıda, toplumun tüm kesimlerine yönelik din hizmetlerinin etkin ve verimliliğin artırılması amacıyla oluşturulan koordinatörlüklerin sahadaki çalışmaları ve faaliyetleri değerlendirildi.

İlçe Müftüsü Şükür Küçük, "Koordinatörlerimiz aracılığıyla neler yaptık, daha neler yapabiliriz, çalışmalarımız nasıl gidiyor, bütün bunları her ay bir araya gelmek suretiyle konuşacağız, değerlendireceğiz. Sizlerin sorunlarınızı, karşılaştığınız sıkıntıları birlikte istişare edeceğiz ve din hizmetinden toplumun tüm kesimlerinin ve özellikle de gençlerin istifade etmesi yolunda çalışma ve gayret göstereceğiz. Bizim her zaman sahada olmamız gerekiyor. Özellikle gençlerimizle ve aileleriyle sürekli iletişim halinde olmamız gerekiyor. Gençlerimiz, her geçen gün bir taraflara kayıyor, değerlerinden uzaklaşıyor, ailesine, topluma yabancılaşıyor, uyuşturucu ve bağımlılık batağına sürükleniyor. Geleceğimiz olan gençliğimizin elimizden kayıp gitmesine kayıtsız kalamayız. Onlarla samimi ilişkiler geliştireceğiz, sıkıntılarını ve sevinçlerini paylaşacağız, gönüllerine gireceğiz, kendilerine sahip çıkma, doğruya yönlendirme konusunda gayret göstereceğiz ve böylece İslâm'ın güzellikleriyle buluşmalarına vesile olacağız." şeklinde konuştu.

Koordinatörlerin kendi sorumluluk alanlarıyla ilgili çalışma ve faaliyetlerini paylaştıkları toplantıda, faaliyetlerin yürütülmesinde karşılaşılan sıkıntı ve sorunlar konuşulup çözüm yolları ve öneriler değerlendirildi ve bundan sonra devam edecek olan faaliyetlerle ilgili görüş alışverişi ve istişarede bulunuldu.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)