banner261

banner250

Türkiye Diyanet Vakfı yangın bölgesinde yaraları sarıyor

Türkiye Diyanet Vakfı, Manavgat'ta çıkan orman yangınında evleriyle birlikte eşyaları da yanan ailelerin çocuklarına tablet hediye etti.

TDV 09.08.2021, 11:23
Türkiye Diyanet Vakfı yangın bölgesinde yaraları sarıyor
© Diyanet Haber

Manavgat İlçe Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Şube Başkanı Abdullah Eroğlu, yangının başladığı ilk günden itibaren ihtiyaç sahibi ailelere yardım ulaştırmaya devam ettiklerini söyledi.

İlçe genelindeki tüm imam hatiplerin ve Kur'an kursu hocalarının gönüllü olarak çalışmalara destek verdiğini ve ev ev dolaşarak kimin neye ihtiyacı olduğunu belirlemeye gayret ettiklerini ifade eden Eroğlu, "Manavgat’ta çok sayıda ev yandı. Biz de yangından zarar gören aileleri ziyarete gittiğimizde, çocukların tabletlerinin de yandığını ve bu yönde bir ihtiyaç olduğunu belirledik. Hayırseverlerimizin desteğiyle çocuklarımıza tablet almaya başladık. Şu an din görevlilerimiz kendi bölgelerinde hangi hanede eğitim gören kaç çocuğumuz var bunu belirliyor. İnşallah ilk, orta ve lise düzeyindeki evi yanan tüm çocuklarımıza tablet ulaştıracağız." diye konuştu.

Pandemi süreciyle birlikte çocukların tablet ve bilgisayara ihtiyacının arttığını dile getiren Müftü Eroğlu, 2021-2022 eğitim öğretim dönemi başlamadan tablet dağıtımını tamamlamayı hedeflediklerini, bunun için de hayırseverlerin desteğine ihtiyaç duyduklarını vurguladı.

Yangında evleri ve eşyaları tamamen yanan bir ailenin 6. sınıfta eğitim gören çocuğu Şule Elma, tablet hediye edilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Türkiye Diyanet Vakfına teşekkür eden Elma, "Tabletim ve kitaplarım da yandığı için yine uzaktan eğitim olursa derslere nasıl gireceğim diye düşünüyordum. Tabletim geldi çok sevindim. İnşallah uzaktan eğitim olmaz ama olursa da artık rahatlıkla derslerime girebileceğim." dedi.

Şulenin babası Adnan Elma ise "Sizler kızımı sevindirdiniz, Allah da sizlerin yardımcısı olsun. Bizleri bu zor günlerimizde yalnız bırakmayan ve unutmayan herkese teşekkür ederim." ifadelerine yer verdi.

- Bin 500 aileye 50 bin TL nakdi yardım

Yangında evleri yanan ailelere acil ihtiyaçları başta olmak üzere bir evde ne olması gerekiyorsa ona yönelik yardım ulaştırdıklarını kaydeden Eroğlu, şöyle devam etti:

"Türkiye’nin dört bir yanından ‘nasıl yardım edebiliriz’ şeklinde telefonlar alıyoruz. Bunları görmek gerçekten mutluluk verici. Elhamdülillah fedakar bir milletiz. Ülkemizde veya dünyanın başka bir noktasında kimin yardıma ihtiyacı varsa millet olarak seferber oluyoruz. Bunu Manavgat yangınlarında bir kez daha görmüş olduk. Türkiye Diyanet Vakfı olarak bu zamana kadar yangından zarar gören bin 500 ailemize 50 bin TL tutarında yardım ulaştırdık. Hayırseverlerimizin destekleriyle nakdi yardım çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca ailelerimize tüp, ocak, buzdolabı, mutfak malzemesi, giyim gibi yardımlarımız da devam ediyor. Allah’ın izniyle ihtiyacı olan herkese ihtiyacı doğrultusunda yardım ulaştırıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde bu zor günlerin üstesinden geleceğiz."

Eroğlu, yardım ulaştırmak isteyen vatandaşların Türkiye Diyanet Vakfı ve Manavgat Müftülüğü aracılığıyla bağış yapabileceklerini söyledi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)