banner261

banner250

Türkiye Diyanet Vakfı evi yanan vatandaşların yardımına koştu

Türkiye Diyanet Vakfı, Antalya Manavgat’ta çıkan orman yangınında evleri yanan ailelere beyaz eşya yardımında bulundu.

TDV 06.08.2021, 12:28
Türkiye Diyanet Vakfı evi yanan vatandaşların yardımına koştu
© Diyanet Haber

Antalya Manavgat'ta günlerce devam eden orman yangınında evleri ve eşyaları zarar gören ailelerin imdadına Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) yetişti.

Manavgat Müftüsü ve TDV Şube Başkanı Abdullah Eroğlu, yangının ilk çıktığı günden itibaren din görevlileri ve TDV gönüllüleri ile birlikte gerek söndürme ve soğutma, gerekse vatandaşlara yardım ulaştırma konusunda hummalı bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezi'nden gönderilen öğün başına 3 bin kişi kapasiteli mobil mutfak aracılığıyla öğle ve akşam olmak üzere günde iki defa sıcak yemek çıkardıklarını ve yangından etkilenen ailelerle yangına müdahale eden ekiplere ikram ettiklerini belirten Eroğlu, "Yemek ve içecek yardımında bulunmakla yetinmiyoruz, kimin neye ihtiyacı varsa onu karşılamaya gayret ediyoruz." dedi.

İlçe genelindeki birçok caminin alt kısmını lojistik merkez olarak değerlendirdiklerini ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen yardımları buralarda kategorisine göre sınıflandırdıklarını belirten İlçe Müftüsü Eroğlu, "Ekiplerimizle birlikte bir yandan yangın söndürme çalışmalarına destek verirken bir yandan da yangından etkilenen ailelerin neye ihtiyacı olduğunu tespit ediyoruz. Evleri tamamen yanan aileler eşyalarını kurtaramadığı için ciddi anlamda ev eşyasına ihtiyaç olduğunu belirledik. Bunlar arasında da en çok buzdolabı, fırın, çamaşır makinesi, tüp, tencere, tava, çatal, bıçak, kaşık gibi mutfak eşyalarının talep edildiğini tespit ettik. Hayırseverlerimizden gelen bu yardım malzemelerini hiç bekletmeden belirlediğimiz ailelere ulaştırıyoruz." diye konuştu.

Manavgat bölgesinde gıda veya içecek konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmadığına ve bölgedeki birçok sivil toplum kuruluşu aracılığıyla bu ihtiyacın fazlasıyla karşılandığına dikkati çeken Eroğlu, "Yardımların nakdi olarak yapılması elimizi güçlendiriyor. Bu sayede hangi ailenin neye ihtiyacı varsa onu ulaştırabiliyoruz. Aksi taktirde ihtiyaç duyulmayan malzemelerin çok fazla yığılması gibi bir durumla karşılaşabiliyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızın daha hassas olmasını bekliyoruz. Allah razı olsun. Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlarımız yardımda bulunmak için adeta yarış içerisinde. Biz de bu yardımları en iyi ve en doğru şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz." ifadelerine yer verdi.

Eroğlu, nakdi yardıma ihtiyacı olan aileleri belirleyerek nakdi yardımda bulunduklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)