banner250

banner246

TDV’den O Ülkeye Yardım

Yedi kıtada insanlığın hizmetinde olan Türkiye Diyanet Vakfı, Guatemala’daki yanardağ patlamasının yaşandığı bölgeye insani yardım ulaştırdı

TDV 28.06.2018, 14:09
TDV’den O Ülkeye Yardım
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfı, Haziran ayının başında Guatemala’da bulunan Fuego Yanardağı’nın patlaması ile meydana gelen afette zarar gören bölgelere insani yardımda bulundu.

Milyonlarca kişinin etkilendiği afet sonrasında bölgede yaşam mücadelesi veren ailelere gıda malzemesi ve hijyen kitinden oluşan yardım paketleri ulaştırıldı.

Patlamanın ardından çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini ifade eden TDV Latin Amerika Sorumlusu Selahaddin Karabostan, bölgede ihtiyacın devam ettiğini kaydetti.

Karabostan; “Latin Amerika ülkelerinden Guatemala’da, Başkent Ciudad’de, Guatemala’ya 40 km uzaklıkta bulunan Fuego Yanardağı’nın patlamasıyla meydan gelen afet sonucu, yüze yakın kişi hayatını kaybederken, patlama bölgede büyük hasara neden oldu. Milyonlarca kişinin etkilendiği afet sonucunda pek çok kişi yaşadığı bölgeyi terk etmek zorunda kaldı ve çadırlara taşındı. Türkiye Diyanet Vakfı olarak Guatemala’da yıl boyunca insani yardımlarımızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken, yanardağ patlaması ile yaşanan afet sonucunda da buradaki insanları unutmadık. Afetten zarar gören 500’e yakın aileye gıda malzemesi ve hijyen kitlerinden oluşan yardım paketlerini ulaştırdık. Aynı zamanda “Hediyem Kur’an Olsun” projesi kapsamında, İspanyolca Kur’an-ı kerim meallerini ihtiyaç sahiplerine hediye ettik.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)