banner250

banner246

TDV Kagem’in “Baba Olmak” projesi büyüyor

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM), 2015 yılında başlatmış olduğu “Baba Olmak” projesi ile baba ve baba adaylarına ulaşmaya devam ediyor.

TDV 13.05.2019, 10:34
TDV Kagem’in “Baba Olmak” projesi büyüyor
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM), 2015 yılında başlatmış olduğu “Baba Olmak” projesi ile baba ve baba adaylarına ulaşmaya devam ediyor.

Her yıl artan talep üzerine bu yıl dördüncüsü düzenlenen projenin daha çok kişiye ulaştırılması amacı ile Ankara İl Müftülüğü iş birliğinde ilçelere de yayılması kararlaştırıldı.

Bu kapsamda Uzman Psikolojik Danışman Mürşid Ekmel Aybek tarafından verilen “Baba Olmak” semineri; Ankara Çankaya, Yenimahalle, Etimesgut ve Mamak Müftülüğü iş birliği ile halka açık olarak düzenlendi.

Ekim 2018 - Nisan 2019 tarihleri arasında devam eden ve her ilçede sekiz hafta süren seminer programında, toplam 215 kişiye sertifika verildi.

Her hafta pazartesi günleri gerçekleştirilen seminerlerde; aile içi iletişimde izlenmesi gereken roller, çocuklarla sağlıklı iletişim kurma yolunda öz değer ve sosyal sorumluluk bilinci, rol model olma, kaliteli zaman geçirme, ebeveyn-çocuk ilişkisinde tutarlılık ve adalet, çocukların fark edilme ihtiyacını tanıma ve çocuklarda mahremiyet eğitimi konuları ele alındı.

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) tarafından yürütülen “Baba Olmak” projesi kapsamında, daha çok kişinin katılımını sağlamak amacıyla önümüzdeki dönemlerde farklı il ve ilçelerde seminerler düzenlenecek.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?