banner156

banner138

Polat: Yıllarca Öğrencileri Barınma İmkanı Adı Altında İstismar Ettiler

TDV Yurtlar ve Sosyal Tesisler İşletmesi, yıl sonu değerlendirme toplantısı Antalya'da yapıldı

TDV 03.09.2018, 11:40
Polat: Yıllarca Öğrencileri Barınma İmkanı Adı Altında İstismar Ettiler
© Diyanet Haber
banner80

Programa katılan Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Av. Mehmet Savaş Polat, açılış ve selamlama konuşmasında yurt ve sosyal tesis müdürlerine hitap etti.

Polat, TDV olarak her geçen gün faaliyet alanlarını genişlettiklerini ve bu kapsamda yurt hizmeti sağlamanın önemine dikkat çekti.

"Yıllarca öğrencileri barınma imkanı adı altında istismar ettiler"

FETÖ'nün barınma adı altında yıllarca ögrencileri istismar ettiğine dikkat çeken Polat, aynı manzaralarla karşılaşılmaması için daha çok gayret gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Polat, "FETÖ yıllarca öğrencilere barınma imkanı adı altında kendi sinsi emelleri için hareket etti. Tekrar aynı manzaralarla karşılaşmamak adına hep birlikte daha fazla gayret içerisinde öğrencilerimize hizmet götürmeliyiz. Her bir yurt müdürümüz, mesai arkadaşımız, gündelik dilde sıkça kullanılan bir tabirle yedi yirmi dört çalışmalı; kardeşlerimizle sağlam ünsiyet kurarak ülkemize ve milletimize hayırlı nesiller olarak yetişmelerinde çok güçlü destek vermelidirler. Biz de bu doğrultuda elimizden gelen katkıyı var gücümüzle sağlamaya hazırız." ifadelerini kullandı.

Gençlik hizmetlerini daha nitelikli hale getirmek için yeni bir gönüllülük sistemi üzerinde çalıştıklarına değinen Polat, "Hem sosyal-kültürel yönü güçlü hem de vakıf ruhu ve aidiyeti ile hareket eden bir neslin inşası için yeni bir gönüllülük sistemini hayata geçireceğiz." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
M.ORHAN 1 yıl önce
İnşallah dediklerinizde muktedir olursunuz da ailelerimizin evlatları kötü emekli kişi ve grupların ellerine düşmezler teşekkür ederim.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?