banner250

banner246

Diyanet Camiasının Büyük Başarısı

Tarihte “Hademe i Hayrat” (iyiliklerin hizmetkarı) ünvanıyla anılan Diyanet camiasının mensupları kendilerine yakışır iyilik faaliyetlerine devam ediyor.

TDV 24.08.2018, 18:38
Diyanet Camiasının Büyük Başarısı

Birlik ve beraberlik içerisinde vekaletle kurban organizasyonuna emek veren Diyanet camiası, dünya mazlumlarına ulaşmanın ve onlarla yardımlaşmanın en güzel örneklerini sergiliyor.

145 Ülkede hayırsever vatandaşlarımızın vekalet yoluyla verdiği kurban emanetleri bu yıl binlerce mazlumun sofrasına muhabbet ve kardeşlik yüklü mesajla ulaştı.

Başkanlık ve Vakıf merkezinden taşrasına ve yurt dışı teşkilatına kadar her bir mensubunun içtenlikle emek verdiği kurban organizasyonuna katılım, önceki yıllara nazaran oldukça verimli oldu.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından, 2018 Kurban Programı kapsamında yurtiçinde 287 il ve ilçe merkezinde, yurtdışında ise 145 ülkenin 436 bölgesinde kesim ve dağıtım planlandı.

Milletimizden Selam

Bulundukları ülkelerde kılınan bayram namazlarına iştirak eden ekipler, bölgedeki Müslümanlarla bayramlaşıp milletimizin selamlarını ilettikten sonra, bayramın 1. günü kurban kesim çalışmalarına başladı. Kesim ve dağıtımlar halen devam ediyor.

Geçen Yıla Oranla Yüzde 76 Artış

Hayırsever milletimiz vekâletle kurban programına bu yıl daha büyük bir teveccüh gösterdi. Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilatı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın etkin çalışmaları neticesinde milletimiz bu yıl 420 binin üzerinde hisse kurbanı TDV’ye emanet etti. Geçtiğimiz yıl 239 bin kurban toplanmış ve 257 bin 789 kurban kesilmişti. Yine geçen yılki vekâlet oranlarına göre aşağıdaki tabloda görüleceği üzere bu yıl vekâlet alımlarında %76 oranında artış oldu. 

Başarının Emektarları

Milletimizce Türkiye Diyanet Vakfı’na yapılan rekor bağışın arka planında, her vesileyle toplumu bilgilendiren ve bilinçlendiren din görevlileri, Kur’an Kursu Öğreticileri ve Diyanet Vakfı çalışanlarının gayretleri etkili oldu. Kürsülerden, mihrap ve minberlerden milletimizi hayra davet eden din görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticileri de bağışlarını TDV’ye yaptı. Büyük başarının elde edilmesinde yurt içi ve yurt dışında en ücra köy ve mezralarda görev yapan Diyanet personelinin azim ve gayreti takdirle karşılandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (45)
Ahmed. Hakses 3 yıl önce
Maşaalah
Ahmet Hakses 3 yıl önce
Diyanetimiz ve TDV mız ihlasla yola çıkarda Rabbim yardım etmez mi? Elhamdülillah Şükran lillah
İsrafil Yeşilyurt 3 yıl önce
MaşAllah maşaAllah rabbim razı olsun
Hamit zengin 3 yıl önce
Bu bir basari olarak yeterli degildir.Her alanda gayret ve hizmetler etkin bi sekilde yapilmali.Arkadaslarin gayretiyle basarilar gerceklesiyor.Koltuklarda oturan beylerde gayret ve azimli olmali.Ben 32 yilda bunlari gördüm
Nadide Kanlidere 3 yıl önce
Allah razi olsun ,hayrlda yariş ne güzel bu hizla devamini dilerim.
Rahim Zengin 3 yıl önce
Rabbimiz Kurbanlarımızı kabul buyursun. Vesile olan,her kademesinde Gönüllülük duygusuyla hareket eden,adanmışlık ruhunu bizlere aşılayan Diyanet İşleri Başkanlığımızdan Allah Razı Olsun
Güldane KILINÇ 3 yıl önce
İnsanların güvenliği bir kurum bu yüzden bu kadar rağbet ediliyor.Emeği geçenlerden Allah razı olsun...
Fikri ÇINAR 3 yıl önce
Emeği geçen herkesten Mevlam razi olsun. Milletimizin güveni ümmetin umudu olan vakfımızla gurur duyuyoruz.
Muvaffakiyetler dilerim. Saygılarımla
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?