Geçen sene terörden etkilenen bölgelerde yaşayan çocuklara yönelik gerçekleştirilen yaz kampı, bu sene deprem bölgesinde eğitim gören 12-14 yaş aralığındaki 500 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

tdvyazımdakardeşlikvarkampı(3)-1

Depremzede çocuklara manevi destek sağlamak amacıyla düzenlenecek yaz kampına Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Gaziantep, Kilis, Adana, Şanlıurfa, Osmaniye ve Diyarbakır’da eğitim gören öğrenciler katılacak. Bu yıl depremzede öğrencilere yönelik düzenlenecek yaz kampında katılımcılara eğlenceli ve eğitici çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

tdvyazımdakardeşlikvarkampı(1)-1

Kamp kapsamında öğrencilerin medeniyetlerin beşiği İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini görmeleri, milli ve manevi değerleri öğrenmeleri, temel İslami bilgilerinin artması, kardeşlik ruhuyla sosyalleşmeleri amaçlanıyor.

tdvyazımdakardeşlikvarkampı(2)

Kampta eğitim programlarının yanında birçok sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler de yer alacak. Kampta verilecek musiki, işaret dili, keçe, seramik, ebru, takı tasarım ve sokak oyunları gibi çok sayıda etkinlikle öğrencilerin kişisel gelişimine katkı sağlanması amaçlanıyor.

tdvyazımdakardeşlikvarkampı(5)

Bir hafta sürecek yaz kampı 17 Temmuz Pazartesi günü öğrencilerin hazırlayacakları gösteri ve sergiyle sona erecek.

tdvyazımdakardeşlikvarkampı(4)

tdvyazımdakardeşlikvarkampı(1)

Editör: Ömer Ceylan