Kayseri Talas İlçe Müftülüğü ile Şehit Cennet Yiğit İmam Hatip Ortaokulu tarafından ortaklaşa 15 Ocak 2022 Pazar günü Hacı Sait Yurttaş Camii'nde "Sabah Namazı Buluşması" etkinliği gerçekleştirildi.

Sabah namazının kılınmasıyla başlayan program Kur'an-ı Kerim Tilaveti, zikirler ve tesbihatlar ile devam etti.

Sabah namazının kılınmasın ardından konuşan Şehit Cennet Yiğit İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Muhittin Aydoğan, "Sabahın seherinde bizleri bir araya getiren Cenab-ı Allah'a sonsuz kez şükürler olsun. Akademik olarak çok başarılı olan okulumuzun öğrencilerine değerler eğitimi ve manevi anlamda da güzelliklerin kazandırılması adına bu tür programları yapıyoruz. Okulumuzun değerler eğitimi komisyonu yıl sonuna kadar bu buluşmaları devam ettirecek. Bu ayki sabah namazı buluşmamızı Hacı Sait Yurttaş Camii’nde gerçekleştirdik. Gençliğin değerlerinden uzaklaştığı şu çağda çocuklarımızın burada olması çok güzel bir duygu." diyerek sözlerini tamamladı.

talas-22-1

Daha sonra söz alan Talas İlçe Müftüsü Bünyamin Turgut, "Üniversite gençlerinin yoğun olduğu bir ilçeyiz. Ayda 2 defa üniversite öğrencilerimiz ile sabah namazı buluşması gerçekleştiriyoruz . Bugün de ortaokul öğrencileri ile bir araya geldik. Şehit Cennet Yiğit İmam Hatip Ortaokulu’nda bu programla birlikte farklı programlar yapıyoruz. İmam hatip nesli bizim kaynağımızdır. Onların en iyi şekilde yetişmesi için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmak zorundayız. Sabah namazı buluşmaları ve Cuma geceleri aileler ile gerçekleştirilen buluşmalar gençlerin zihninde unutulmaz hatıralar bırakıyor. Manevi havayı teneffüs etmeleri açısından ve cemaatle namaz kılma alışkanlığı kazanmaları için bu programlar çok büyük önem arz ediyor." diye konuştu.

Protokol konuşmaları sonrası yapılan dua ile program sona erdi. Camiye gelen öğrencilere kitap ve lokum dağıtıldı. Program sonrası cami çıkışında cemaate çorba ikramı yapıldı.

Sait Yurttaş Camii’nde gerçekleştirilen programa Talas İlçe Müftüsü Bünyamin Turgut, Şehit Cennet Yiğit İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Muhittin Aydoğan, öğrenciler, veliler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.