Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde yürütülen "2023 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu" kapsamında müftülüklerin çalışmaları devam ediyor.

Sivas İl Müftülüğü ve TDV Sivas Şubesi, vatandaşların kurban bağışlarını rahatlıkla yapabilmeleri amacıyla Merkez Cumhuriyet Meydanına "Kurban Bağış Standı" açtı.

SİVAS-KURBAN-STANDI-22

Bağış standını ziyaret eden İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, TDV tarafından kurulan bağış stantının hayırseverler ile ihtiyaç sahibi insanlar arasında köprü vazifesi gördüğünü belirtti.

Ayrıca, afişler ve broşürlerle tanıtımların da yapıldığı stantta vatandaşlara vekaletle kurban kesimi hakkında bilgi verildiğini söyleyen Müftü Altunkaya, 2023 yılında vekalet yoluyla yurt dışı kurban fiyatının 2 bin 750 TL, yurt içinde ise 5 bin 950 TL olarak belirlendiğini hatırlatarak, kampanyaya katılım sağlamak isteyen vatandaşların 28 Haziran’a kadar il ve ilçe müftülüklerine, 27 Haziran’a kadar ise bankalar vasıtasıyla vekalet kurbanlarını verebileceklerini ayrıca bagis.tdv.org adresinden ya da mobil bağış uygulamalarından çevrimiçi kurban bağışı yapabileceklerini söyledi.

Editör: Ömer Ceylan