Diyanet İşleri Başkanlığınca 2013-2014 eğitim-öğretim yılında pilot olarak uygulamaya koyulan ve kısa sürede ülke geneline yayılan 4-6 Yaş Grubu Kur'an kurslarında 10. yıl coşkusu yaşanıyor.  

Bu kapsamda Giresun İl Müftülüğünce 4-6 Yaş Kur'an Kurslarının 10. Yılında "Mezunlar Buluşması" gerçekleştirildi.

20230607GRS01

Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen buluşmanın sunuculuğunu ilk mezunlardan Dilanur Ertürk yaptı. Ertürk, kurslarda çok değerli kazanımlar elde ettiğini ve çok güzel anılar biriktirdiğini ifade etti.

20230607GRS02

Programda konuşan İl Müftü Yardımcısı Fatih Sarıgül, minik öğrenciler ve mezunlarla bir arada olmanın mutluluğu içerisinde olduğunu ifade etti.

20230607GRS03

2013 yılında büyük bir heyecanla başlayan kursların meyvelerini verdiğini ifade eden Sarıgül, "Bu kutlu yolda, çocuklarımızın Kur'an ve değerler eğitimiyle erken yaşlarda başlamasını hedefledik. Bugün burada, bu hedefe ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. Kur'an kurslarımızda eğitim gören ve mezun olan çocuklarımızın başarılarına tanıklık ederken, geleceğimizin teminatı olan bu minik yürekleri gönülden kutluyoruz. Bu etkinlik, sadece bir kutlama değil, aynı zamanda bir iyilik ve gönül birlikteliği sunması açısından da önem taşıyor. Mezunlarımızın bugünkü etkinlikte bir araya gelerek geçmiş anıları paylaşmaları, yeni arkadaşlıklar kurmaları ve birbirlerini teşvik etmeleri için güzel bir fırsat sunuyor. Çünkü biz, çocuklarımızın aynı zamanda birbirleriyle sevgi, hoşgörü ve dayanışma içinde yaşamasını da hedefliyoruz." dedi.

20230607GRS04

"Toplumun aydınlık yüzleri yetişiyor"

Kursların başarında aile, öğrenci ve öğretici başarısının önemine değinen İl Müftü Yardımcısı Sarıgül, "Değerli velilerimiz, çocuklarımızın ilk öğretmenleri ve en büyük destekçileri sizlersiniz. Çocuklarımızın eğitimine katkılarınızı takdirle karşılıyoruz. Onları sadece Kur'an kurslarında değil, günlük hayatta da destekleyerek, doğru değerlerle yetişmelerine yardımcı olmanız büyük bir önem taşıyor. İnanıyoruz ki sizlerin rehberliğiyle yetişen çocuklarımız, toplumumuzun aydınlık yüzü olacaklar." diye konuştu.

20230607GRS05

"Öğreticilerimizin fedakarlıkları takdire şayan"

Sarıgül, sevgi ve sabırla minik öğrencilerin eğitimine katkı sunan Kur’an kursu öğreticilerine minnettar olduklarını belirterek şunları kaydetti: 

"Her gün yavrularımızı sizlere emanet ediyoruz, bilinçli bir şekilde onları eğittiğinizi ve değerlerimizi aktardığınızı biliyoruz. Sizler, özverinizle onlara yol gösteriyor, güvenli bir ortamda Kur'an'ın mesajlarını anlamalarını sağlıyorsunuz.  

Çocuklarımızın üzerinde bıraktığınız etki, hayatları boyunca sürecek bir miras olacaktır. Onlara sevgiyi, hoşgörüyü, adaleti ve merhameti öğretmekle, geleceğimizin temellerini sağlam bir şekilde atmaktasınız. Eğitim sürecinde, onları Kur'an'ın güzellikleriyle buluşturuyor, manevi değerlerimizi anlatarak karakterlerini şekillendiriyorsunuz. Sizlerin rehberliğinde, çocuklarımız hem ilimle hem de ahlakla donanmış bireyler olarak yetişiyor.  Emekleriniz, fedakarlıklarınız ve sevginiz için size teşekkür ediyorum. Sizler, çocuklarımızın geleceğine ışık tutuyor, onları ilimle ve imanla donatarak daha güçlü bir neslin inşasına katkı sağlıyorsunuz."

 20230607GRS06

"Mezunlarımızla gurur duyuyoruz"

Kur’an kurslarından mezun olan her öğrencinin bir gurur kaynağı olduğunu ifade eden Sarıgül, "4-6 yaş grubu Kur'an kurslarımızın 10. yılını kutlarken, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın başarılarını yürekten kutluyoruz. Hep birlikte, daha güzel bir geleceğe yürümek için el ele verelim, sevgi, hoşgörü ve dayanışma içinde hareket edelim. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kaydetti.

20230607GRS09

- Minik öğrenciler hünerlerini sergiledi

Daha sonra sahnede hünerlerini sergileyen minikler, katılımcılardan büyük alkış aldı. Birbirinden farklı gösteri sunan minikler, performanslarıyla göz doldurdu.

20230607GRS11

Program sonunda İl Müftü Yardımcısı Özlem Gülbe, Şube Müdürü İsmail Aydın ve TDV Kadın Kolları Şube Başkanı Nihal Kasap tarafından programda emeği geçen Kur'an kursu öğreticilerine teşekkür belgesi takdim edildi.

Programa katılan tüm öğrencilere ise 10. yıl anısına çeşitli hediyeler verildi.

20230607GRS12

Editör: Giresun Müftülüğü