banner250

banner255

Şanlıurfa Müftülüğünde devir teslim

Sakarya İl Müftülüğüne atanan İhsan Açık, Şanlıurfa İl Müftülüğü görevini Müftü Mehmet Taştan’a devretti.

Şanlıurfa Müftülüğü 02.11.2018, 10:31
Şanlıurfa Müftülüğünde devir teslim
© Diyanet Haber

Şanlıurfa İl Müftüsü iken Sakarya İl Müftülüğüne atanan İhsan Açık görevi Müftü Mehmet Taştan’a devretti.

İl Müftülüğü Konferans Salonunda düzenlenen devir-teslim töreninde veda konuşması yapan Şanlıurfa Eski İl Müftüsü İhsan Açık, 6 yıl boyunca görev yaptığı Şanlıurfa'da birçok önemli hizmetlerde ve irşat faaliyetlerinde bulunduklarını belirterek, bugün bu kutlu hizmeti halefi Mehmet Taştan'a devredeceğini söyledi.

Müftü Açık şunları kaydetti:

"1 Kasım 2012 tarihinde Şanlıurfa’ya müftü olarak atamam yapılan kararnameyi gece saatlerinde Mekke’de internet üzerinden görmüştüm. O anda heyecanlandım,  duygulandım. Peygamberler şehrinde Hz. İbrahim'in, Hz. Eyüp Peygamberlerimizin yaşamış olduğu bir şehirde acaba müftülük nasıl yapılabilir, yapabilir miyim diye düşündüm. Hamdolsun altı yıl Şanlıurfa’da çok değerli insanlarla beraber olduk. Altı yılın nasıl geçtiğini sorarsanız gerçekten insan ayrılırken her şeyin farkına varıyor, altı yıl gerçekten hızlı geçti. Şanlıurfa’daki kardeşlerimizden helallik isteyerek sözlerime son veriyorum. Bizlerin de hakları varsa helal olsun."

Şanlıurfa’ya atanan Mehmet Taştan ise "Diyanet İşleri Başkanlığımızın tensip ve teşviki, Cumhurbaşkanımızın onayları ile 24 Ekim 2018 tarihi itibariyle Şanlıurfa İl Müftülüğüne takdir bulunduk. 35 yıldan beri Diyanet İşleri Başkanlığında imamlık da dâhil çeşitli vazifelerde bulunmak nasip oldu. Şanlıurfa'da çalışmak benim için büyük bir şanstır." dedi.

İhsan Açık, Şanlıurfa Müftüsü Taştan'a cübbe ve mührü düzenlenen törenle teslim etti.

Konuşmaların ardından, Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik’in yaptığı dua ile devir-teslim töreni sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Mustafa kaçar 3 yıl önce
Şanlı urfa il Müftüsü olarak atanan mehmet taştan hocamız a yeni görevlerinde başarılar diler Allah daha güzel görevler nasib eder inşAllah amin.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?