banner250

banner246

Rabia Meydanı’nda Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı

Şanlıurfa İl Müftülüğü ile sivil toplum kuruluşları iş birliğinde Mısır’ın demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Şanlıurfa Rabia Meydanı’nda gıyabi cenaze namazı kılındı.

Şanlıurfa Müftülüğü 19.06.2019, 15:38
Rabia Meydanı’nda Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı
© Diyanet Haber

Öğle namazını müteakip Mevlid-i Halil (Dergâh) Camii’nde İl Müftülüğü tarafından düzenlenen gıyabi cenaze programının ardından, Şanlıurfa Rabia Meydanı'nda sivil toplum kuruluşları iş birliğinde düzenlenen gıyabi cenaze programında taziye çadırları kurularak Kur'an-ı Kerim tilavet edildi.

Program kapsamında akşam ve yatsı namazları da meydanda cemaatle kılındı.

İl Müftüsü Mehmet Taştan cenaze namazı sonrası yaptığı konuşmasında, “Muhammed Mursi’nin şehadetinin Müslümanların birlik-beraberliğine ve şuurlanmasına vesile olmasını” diledi. 

Müftü Taştan şöyle devam etti:

“Bazı insanlar vardır, davası uğruna her şeyden vazgeçmeyi göze alır. Bildiği hakikat yolunda ölmeyi göze alır ama yine de yolundan dönmez. Muhammed Mursi, bu doğruluğu ve doğruları dile getirdiği için Mısır’a Cumhurbaşkanı seçildiği günden bugüne kadar zindanlarda yaşam sürdü.

Muhammed Mursi, zalimlere hakikatleri haykırarak ömrünü tamamladı ve şehitlik mertebesine ulaştı. Rabbim şehadetini kabul eylesin. Bizlere de böyle insanları örnek alarak gençlerimizi yetiştirmeyi nasip eylesin.

Gıyabi cenaze namazı uygulamasından dolayı Diyanet İşleri Başkanlığımıza ve yetkililerine çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun.”

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?