banner261

banner250

Arsasını Türkiye Diyanet Vakfı’na bağışladı

Karaköprülü hayırsever vatandaş Güllübağ mevkiinde bulunan 1000 m² arsasını Kur’an Kursu veya Cami yapılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı’na bağışladı.

Şanlıurfa Müftülüğü 04.03.2020, 11:28
Arsasını Türkiye Diyanet Vakfı’na bağışladı
© Diyanet Haber

Hayırsever vatandaş Zahid Karabulut, İlçe Müftülüğüne gelerek, Güllübağ Mevkiinde bulunan 1000 m² arsasını Kur’an Kursu veya cami yapılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı Karaköprü Şubesine bağışlamak istediğini söyledi.

Arsa bağışını kabul eden Türkiye Diyanet Vakfı Karaköprü Şubesi Başkanı ve İlçe Müftüsü Mehmet Koç, arsayı Kur’an Kursu ve Cami yapımı için bağışlayan Zahid Karabulut’a teşekkür ederek; “Rasülüllah (s.a.s.) Efendimiz bir Hadis-i Şeriflerinde “İnsan öldüğü zaman şu üç şey dışında amelleri kesilir. Sadaka-ı cariye, Kendisinden yararlanılan ilim ve kendisine dua eden hayırlı evlat” buyurmaktadır. Sadakayı cariye demek faydası kesintisiz devam eden demektir. İnşallah bu arsa üzerine yapılacak olan Kur’an Kursu ayakta kalmaya devam ettiği sürece, öğrenciler, ilim tahsil etmeye devam ettikleri sürece sizler bu ecirden istifade edeceksiniz. Cenab-ı Hak niyetlerinizi hayr, amellerinizi makbul eylesin.” dedi.

Müftülükten edinilen bilgiye göre 28 Şubat 2020 tarihinde tapu devri yapılan arsa üzerine Yatılı Kur’an Kursu yapılması planlanıyor.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Mihriban 2 yıl önce
Allah razı olsun bizede bu tür hayırlar yapmayı Rabbim nasip etsin inşAllah
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?