banner250

banner246

Samsun İl Müftüsü Çakır görevine başladı

"İl Müftüleri Kararnamesi" ile Samsun İl Müftülüğüne atanan Seyfullah Çakır, görevine başladı.

Samsun Müftülüğü 14.05.2020, 23:48
Samsun İl Müftüsü Çakır görevine başladı
© Diyanet Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan "İl Müftüleri Kararnamesi" kapsamında Samsun İl Müftülüğüne atanan Seyfullah Çakır, düzenlenen törenin ardından görevine başladı.

Samsun İl Müftülüğünde koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek düzenlenen törende, Samsun Müftülüğüne atanan Seyfullah Çakır, görevi Vedat Bassan'dan devraldı.

Devir teslim töreninde konuşan İl Müftüsü Çakır, şunları kaydetti:

"Biz bugün görevimize başlarken bayrağı nasıl daha ileri götürebiliriz düşüncesiyle buradayız. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak topluma din hizmeti sunmak, din eğitimi faaliyetini yaygın din eğitimi boyutuyla yürütmek öncelikli görevimiz. Bunun yanında toplumumuzda ortaya çıkan ihtiyaçlar ve Başkanlığımızın belirlediği hizmet çeşitliliği sonucu ortaya çıkan yeni tabloda, toplumun her kesimine geliştirdiğimiz hizmet standartlarıyla ulaşabilmek öncelikli hedefimiz. Camilerimizi hayatın merkezine almak, günümüzün ihtiyacı ve hizmet şeklimizin temelini oluştururken diğer taraftan cami dışı din hizmeti, manevi danışmanlık ve rehberlik hizmeti önceleyeceğimiz işler arasında olacak. Aile, gençlik, engelli ve cezaevi hizmeti başta olmak üzere toplumumuzun farklı kesimlerine manevi danışmanlık hizmeti sunmak temel görevlerimiz arasında olacak. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza din eğitimi sunduğumuz 4-6 yaş Kur’an kurslarımızın sayısını artırmak ve hizmet standardını yükselterek yavrularımıza uygun eğitim ortamı sunmak, bu yönde gelen talepleri karşılamak yine öncelikli projelerimiz arasında olacak. Geleceğimizin teminatı gençlerimize gelince, onlar için uygun ortamlar oluşturmak, onlarla her daim iletişim halinde olmak ve ruhlarına hitap edebilmek bizim için çok önemli. Bu çerçevede gençlik merkezlerimizin sayısını artırmak, okuma salonları oluşturmak, onların camilerimizle buluşmalarını sağlamak yapacağımız işler arasında. Yine sağlıklı bir toplumun can damarı olan ailelerimize rehberlik etmek, daha çok aileye ulaşabilmek, gerek ailelerin kurulması aşamasında gerekse devamı aşamasında eğitimler planlamak hedeflerimiz arasında. Halkımızın kolayca ulaşabileceği ve toplumumuzda bizi temsil edecek aile merkezleri oluşturmak istiyoruz. Yine sosyal hizmet kurumlarına götürdüğümüz hizmetlerin kalitesini artırmak, orada hizmet alan vatandaşımızın kalbine, ruhuna ulaşmak bizim için çok önemli. Bütün bunları inşallah Rabbimizin yardımı, din gönüllüsü kıymetli mesai arkadaşlarım ve halkımızın desteği ile sivil toplum kuruluşları, İlahiyat fakültesi ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği halinde yapmaya gayret göstereceğiz." 

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)