banner250

banner246

Minik eller Afrika’ya uzandı

Samsun Salıpazarı İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını kilometrelerce uzaktaki Afrikalı arkadaşlarına gönderdiler.

Samsun Müftülüğü 22.01.2020, 10:43
Minik eller Afrika’ya uzandı
© Diyanet Haber

Salıpazarı İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler, Kur’an kursu öğreticileri eşliğinde Afrikalı ihtiyaç sahibi çocuklar için kumbaralarında harçlıklarını biriktirdiler.

Harçlıklarını kilometrelerce uzakta, hiç tanımadıkları bilmedikleri Afrikalı arkadaşlarına göndermek isteyen öğrenciler, İlçe Müftüsü Kenan Doğru’yu ziyaret ettiler.

Minikler, kumbaralarından çıkan ve anlamı miktarından çok daha büyük olan paraları, Afrika’daki yardıma muhtaç arkadaşlarına ulaştırmak üzere Müftü Kenan Doğru’ya teslim ettiler.

Öğrencileri bu anlamlı davranışlarından dolayı tebrik eden Müftü Doğru; “Bu anlamlı yardımların en güzeli sizin gibi yaşı küçük, merhameti büyük öğrencilerimizden geliyor. Sizler daha şimdiden gösterdiğiniz iyilik ve paylaşma duygularıyla, geleceğimiz adına bizlere büyük umut oldunuz. Size, ailelerinize ve Kur’an kursu hocalarınıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)