banner250

banner255

Şehit ve gaziler adına Afrika’da su kuyusu açılacak

Osmaniye Müftülüğüne bağlı Kur’an kursları, “Şehit ve Gaziler Adına Afrika’da Su Kuyusu Projesi” yararına kermes düzenledi.

Osmaniye Müftülüğü 05.04.2019, 18:08
Şehit ve gaziler adına Afrika’da su kuyusu açılacak
© Diyanet Haber

Osmaniye Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarınna “Şehit ve Gaziler Adına Afrika’da Su Kuyusu Projesi” yararına kermes düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen kermesin açılışına İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, AFAD İl Müdürü Serhat Bulut, şehit aileleri, gaziler ve yakınları, müftülük personeli, din görevlileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan İl Müftüsü Tahiroğlu, "İl Müftülüğümüz ve Türkiye Diyanet Vakfı Osmaniye Şubesi olarak Afrika’da şehitlerimiz ve gazilerimiz adına su kuyusu açma projemize destek olmak için Kur'an kurslarımızın düzenlediği kermes programı 3 gün boyunca vatandaşlarımıza hizmet edecek. Yapacağınız harcamalar hayır hasenat olarak projemize katkı sağlayacaktır. Afrika’da susuzluk çeken Müslüman din kardeşlerimize; ‘Bir yudum su da senin için aksın.' demek ve 'Bir damla su, bin damla umut!' olmak istiyoruz." ifadesini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?