banner261

banner250

Müftü Çakmak: Din görevlilerimiz görevlerini vicdanları ile ifa ederler

Osmaniye İl Müftülüğünce "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" dolayısıyla düzenlenen programda konuşan İl Müftüsü Ali Çakmak, "Din görevlilerimiz görevlerini vicdanları ile ifa ederler." dedi.

Osmaniye Müftülüğü 05.10.2021, 12:01
Müftü Çakmak: Din görevlilerimiz görevlerini vicdanları ile ifa ederler
© DİHA

Osmaniye İl Müftülüğü "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası Açılış Programı" düzenledi.

Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programa İl Müftüsü Ali Çakmak, İl Müftü yardımcıları, şube müdürleri, vaizler, din görevlileri ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın, Edirne Selimiye Camii'nde düzenlenen "2021 Yılı Camiler Din Görevlileri Haftası Açılış Programı"nda yaptığı konuşma izlendi.

- Bu dinin yayılması için yapılan fedakarlıkları iyi tahlil etmemiz gerekir

Sonrasında din görevlilerine hitap eden İl Müftüsü Ali Çakmak, "Din görevlilerimiz görevlerini vicdanları ile ifa ederler. Bizler görevlerimizi ibadet şuuru içerisinde yapmalıyız. Bu dinin yayılması için yapılan fedakarlıkları iyi tahlil etmemiz gerekir. Bu din birilerinin emek vermesi ile bugünlere kadar geldi. İnşallah bundan sonra da bu görev bizlerin sorumluluğunda Rabbimizin izniyle." dedi.

Program sonunda Diyanet İşleri Başkanlığınca "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren din görevlilerine ödülleri takdim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?