Muşta'ta hayırsever İş Adamı Hacı Nimet Sayılgan tarafından yaptırılan caminin açılış programına Vali Yardımcısı Berker Çırak, Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Müftüsü İbrahim Halil Demir ve çok sayıda vatandaş katıldı.

muş-cami-açılış-22

Açılışta konuşan İl Müftüsü Demir, Sayılganlar Camii'nin açılışı yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, "İmarında maddi ve manevi destekte bulunan Hacı Nimet Sayılgan ve ailesine canı gönülden teşekkür ederim. Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de ‘Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı kılan, zekatı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar ederler.’ buyurmaktadır. Fiziki yapısını tamamlayarak bu gün ibadete açtığımız caminin asıl inşaatı şimdi başlamaktadır. Camiyi cemaatle doldurduğumuzda, ilim irfan yuvasına çevirdiğimizde, çocuk, genç, erkek ve bayan sesleriyle şenlendirdiğimizde asıl imarını gerçekleştirmiş olacağız." dedi.

muş-cami-açılış-33

Vali Yardımcısı Çırak ve Belediye Başkanı Asya'nın konuşmalarının ardından İl Müftüsü Demir'in yapmış olduğu dua ile birlikte açılış kurdelesi kesilerek Sayılganlar Camii'nin açılışı gerçekleştirildi.