Kırıkkale İl Müftülüğü  personeli, Kurban Bayramı nedeniyle alınacak tedbirleri değerlendirmek, Vekaletle Kurban Organizasyonu'nda görev yapacak personeli  belirlemek üzere bir araya geldi.

İl Müftülüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen programa İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, İl Müftü Yardımcısı Kübra Göker, şube müdürleri ve daire personeli katıldı.

kırıkkale kurban bayramı toplantısı 2

Toplantıda  konuşan  Müftü Yaşar, "Vekaletle kurban bağışları için müftülüğümüz hafta sonu dahil bayramın birinci günü mesai bitimine kadar açık olacaktır. TDV’ye vekaletle kurban bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımız müftülüğümüze gelerek bağışta bulunabilirler." dedi

Ayrıca kurban bayramında kendi araçlarıyla yolculuk yapacak vatandaşlara da bazı hatırlatmalarda  bulunan Müftü Yaşar, "Kurban bayramı vesilesiyle birçok kardeşimiz yola çıkacak. Sizleri kurallara uymaya, trafikte sabırlı ve dikkatli davranmaya, birbirimizin hak ve hukukuna saygılı olmaya davet ediyorum. Canlarımız ve mallarımız Allah’ın bize vermiş olduğu en kıymetli emanetlerdir. Bu emanetleri korumak en temel görevlerimizdendir. Trafik kazaları sebebiyle sevdiklerimiz aramızdan ayrılmasın. Umutlar sönmesin. Bayram sevincimiz hüzne dönüşmesin. Yüce Rabbim, sağlık, sıhhat ve afiyetle Kurban bayramına ulaşmayı hepimize nasip eylesin. Bu vesileyle  başta Kırıkkaleli hemşerilerim olmak üzere tüm islam aleminin Kurban bayramını canı gönülden kutluyorum." diye konuştu.

kırıkkale kurban bayramı toplantısı 3

Program, personelin bayramlaşmasıyla sona erdi.

Editör: Kırıkkale Müftülüğü