Türkiye Diyanet Vakfı (TDV)’nın ülke genelinde başlattığı “İlmek İlmek İyilik” projesine destek amacıyla TDV Kırıkkale Şubesi Kadın Kolları gönüllülerinin ilde yürüttüğü çalışmalar kapsamında, kış mevsiminde ihtiyaç duyulan atkı ve bereler örülerek 90 öğrenciye dağıtımı gerçekleştirildi.

Kampanya kapsamda Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kırıkkale Şubesi Başkanı İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, İl Müftü yardımcısı Kübra Göker ve TDV Kadın Kolları Başkanı Emine Çavdar Zübeyde Hanım İlkokulunda eğitim gören öğrencileri ziyaret ederek, hayırseverlerin desteğiyle temin edilen atkı, bere ve eldiven gibi hediyelerin dağıtımını gerçekleştirdi.

kırıkkale-iyilik-22

Projeye dair açıklamalarda bulunan Kırıkkale İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, "Türkiye Diyanet Vakfı Kırıkkale Şubesi olarak hayırseverlerin bağışları ve yardımlarını TDV Kadın Kolları gönüllülerimiz ile birlikte ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırıyoruz. İhtiyaç sahiplerine yönelik toplumsal duyarlılığı arttırmak ve mutlu olmalarına katkı sağlamak adına yürütülen bu projede bir nebze katkımız oldu ise ne mutlu bize. Türkiye Diyanet Vakfı Kırıkkale Şubesi olarak hayır sahiplerine, katkıda bulunan herkese ve tüm TDV gönüllülerimize  teşekkür ediyorum." dedi.