Diyanet TV ekranlarında Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı'nın hizmet ve faaliyetlerinin ele alındığı "Hayata Dokunanlar" programı Balıkesir'de idi.

Balıkesir Müftülüğünün faaliyetlerinin tanıtıldığı programda konuşan Balıkesir İl Müftüsü Celal Sürgeç, Balıkesir'de cami içi ve cami dışı din hizmetleri kapsamında yürütülen gençlik hizmetlerinden engelli vatrandaşlara yönelik hizmetlere aile ve dini rehberlik bürolarından Yaz Kur'an kurslarına kadar pek çok hizmetin Balıkesir İl Müftülüğü vasıtasıyla vatandaşlara ulaştırıldığını ifade etti.

hayata-dokunanlar-balıkesir-22

Din hizmetlerinin sadece cami içinde değil cami dışında da sürdürüldüğü belirten Müftü Sürgeç, şunları kaydetti:

"Cami içi ve cami dışı din hizmetleri faaliyetleri olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. İnsanın olduğu her yerde biz varız. Görevlilerimiz de oralarda bulunmaktadır. 4-6 Yaş Kur'an kurslarımızdan hafızlık kurslarımıza varıncaya kadar Yaz kurslarımız çok yoğun olarak geçmektedir. Devlet yurtlarında manevi rehberlik hizmeti vermekteyiz. Roman vatandaşlarımızın yoğun olduğu Balıkesir'de Roman vatandaşlara yönelik manevi rehberlik hizmetlerinde bulunuyoruz. Özellikle Gönen, Edremit, Bandırma'da Romanlara yönelik hizmetlerimiz devam etmekte.

Bağımlılıkla mücadele koordinatörlerimiz de yoğun faaliyet göstermektedir. Gençlerle ve aileleriyle de bir araya geliyoruz. Ben kendimde bu buluşmalara katılıyorum. Dini musiki dinletisinde bulunuyoruz. Kendileriyle birebir ilgileniyoruz. Engelli koordinatörlüğümüz çerçevesinde de çok titiz çalışmalar yürütüyoruz. Bunun yanında Aile ve Dini Rehberlik bürolarımız da çok yoğun çalışıyorlar."

"Hayata Dokunanlar" her Pazartesi saat 21.00'de Diyanet TV'de...

Editör: Ömer Ceylan