Giresun İl Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Seyyid Mevlana Sadrettin Efendi Camii’nden bulunan Teyyaredüzü 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursunu ziyaret etti.

Müftü Selçuk Kılıçbay, kurs öğreticilerinden faaliyetler hakkında bilgi aldıktan sonra öğrencilerin etkinliklerine katılarak sohbet etti.

20240208 K U R A N K U R S U02

- "4-6 yaş grubu Kur'an kurslarına ilgi her geçen gün artıyor"

4-6 yaş grubu Kur’an kurslarına çok önem verdiklerini belirten İl Müftüsü Kılıçbay, "Kurslarımızda Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde hazırlanan ‘Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Kurs Programı’ sertifikasına sahip Kur'an kursu öğreticileri görev yapıyor.  Kurslarda öğrencilerin seviyelerine uygun hazırlanan müfredatla, değerler eğitimi ve Kur'an-ı Kerim'i tanıma dersleri veriliyor.  Kurslarda eğitim alan çocuklar, sevgi, saygı, yardımlaşma, iyilik, adalet, sorumluluk, doğruluk ve sabır gibi İslam dininin temel değerlerinin yanı sıra Kur'an-ı Kerim'i ses ve şekil olarak öğreniyor." dedi.

20240208 K U R A N K U R S U04

- "Hz. Muhammed (sas) en çok çocukları sevmiştir"

Çocukların insanoğluna bahşedilmiş en sevimli ve güzel nimetlerden biri olduğunu vurgulayan Müftü Kılıçbay, "Çocuklarımızla ilişkilerimize yön veren en değerli rehberimiz, alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizdir. Resul-i Ekrem, çocuklara değer verir, onlara değerli olduklarını hissettirirdi. Kur’an kursu öğreticilerimiz de, Hz. Muhammed’in (sas) rehberliğinde çocuklarımıza temel dini bilgileri öğreterek özüyle, sözüyle, davranışlarıyla çocuklarımıza örnek oluyor. Çocuklara gösterilen sevgi ve ilginin, verilen ahlak ve değerler eğitiminin dünya ve ahiret için en hayırlı yatırım olduğunun bilinciyle hareket eden tüm öğreticilerimize ve kurslarımızı tercih eden tüm velilerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Müftü Kılıçbay, ziyaretin sonunda öğrencilere çeşitli ikramlarda bulundu.

Ziyaret sırasında Müftü Kılıçbay'a İl Müftü Yardımcısı Fatih Sarıgül de eşlik etti.

20240208 K U R A N K U R S U03