Hakkari İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, Hakkari KYK Afife Kız ve Hakkari KYK Erkek öğrenci yurtlarında kalan  üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

Manevi danışmanlar İmam-Hatip Tahir Cindioğlu ile  Kur’an Kursu Öğreticisi Zübeyde Seven tarafından organize edilen program KYK Yurdu Konferans Salonu'nda Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Burada gençlere hitap eden İl Müftüsü Fakirullahoğlu, yaratılışın gayesi üzerine konuştu.

Hakkari Kyk Konferans 33

Allah’a ibadetin yalnızca namaz, oruç, zekat ve hacdan ibaret olmadığını belirten İl Müftüsü Fakirullahoğlu, "İlk emri oku olan ve bilenler ile bilmeyenleri ayrı kategorize eden bir dinin mensuplarıyız. Okumayı bu kadar önemseyen İslam dinine gönülden bağlı fertler olarak faydalı ilim öğrenmeyi her şeyin üzerinde görmeliyiz. Zira okuyan ve okuduğuyla amel eden kişi kimseye zarar vermez. Helal ve haram duyarlığına sahip olur. Kötü ve çirkin işlerden uzak kalır. Hayatını insanların mutluluğu için ne yapabilirim diye dizayn eder. Allah korkusunu içselleştirir. Kul hakkıyla Cenab-ı Allah’ın karşısına çıkmamak için gayret gösterir. Şeytanın şerri ve kötü arkadaşlardan uzaklaşmak ister. Sosyal medyayı faydalı işler için kullanır. Hiçbir faydası olmayan bidat ve hurafelere inanmaz. Kimseye zülüm yapmadığı gibi  zulme uğramasına da izin vermez." ifadelerinde bulundu.

Hakkari Kyk Konferans 22

Konuşmanın sonunda öğrencilerden ilim ile iç içe olmayı ve ömürlerinin sonuna kadar okumaya devam etmelerini isteyen Müftü Fakirullahoğlu, sorduğu soruya doğru cevap veren bir öğrenciye de tablet hediye etti.

Editör: Ömer Ceylan