Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2024 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu kapsamında Sivas İl Müftüsü ve TDV Sivas Şubesi Başkanı Ahmet Celalettin Altunkaya, kurban vekaletini TDV’ye verdi.

Burada bir açıklama yapan İl Müftüsü Altunkaya 2023 yılında Türkiye Diyanet Vakfı’na  745 bin 535 hisse kurban bağışı yapıldığını hatırlatarak, “Türkiye Diyanet Vakfımıza 2023 yılında  745 bin 535 hisse kurban bağışı yapıldı. Bu kurbanlarımız yurt içinde 79 il 922 ilçe, yurt dışındaysa 47 ülke 280 bölgede bizzat gönüllü ve görevlilerin nezaretinde  kesilerek 34 Milyon 667 bin 378 kişiye dağıtıldı.”  bilgisini paylaştı. Müftü Altunkaya ayrıca Türkiye Diyanet Vakfının 30 yıllık kurban tecrübesiyle hayırseverlerin vekalet verdiği toplam 4 Milyon 662 bin 258 hisse kurbanı keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını söyledi. Bu yılda aynı duygu ve gönüllülükle başta deprem bölgelerimiz olmak üzere mazlumların elinden tutmaya devam edeceğiz.” dedi.

Sivas halkına da teveccühlerinden dolayı teşekkür eden Altunkaya, "Sivas halkımızın da TDV’nin kurban vekaleti kampanyasına destekleri hamdolsun devam ediyor. Kurbanlarını, bağışlarını ve dualarını, yeryüzündeki mazlum ve muhtaçlarla paylaşan tüm halkımıza en kalbi şükranlarımı sunuyorum." ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından TDV görevlisi Gökhan Ülger, İl Müftüsü Altunkaya’ya desteklerinden dolayı teşekkür ederek vekaletle kurban bağış makbuzunu takdim etti.