banner250

banner246

Hafızlar belgelerine kavuştu

Manisa Akhisar İlçe Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında hafızlığını tamamlayan öğrencilere hafızlık belgeleri takdim edildi.

Manisa Müftülüğü 02.07.2021, 15:44
Hafızlar belgelerine kavuştu
© Diyanet Haber

Akhisar İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan öğrenciler, hafızlık belgelerine kavuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı'nda başarılı olarak "Hafızlık Belgesi" almaya hak kazanan öğrenciler için İlçe Müftülüğünde "Belge Takdim Töreni" düzenlendi.

Öğrencilere hafızlık belgelerini İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu takdim etti.

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde düzenlenen törende konuşan İlçe Müftüsü Türkmenoğlu, "Rabbim ezberlediğiniz Kur’an-ı Kerim’i ömür boyu unutmamayı ve Kur’an’ın öğretileri doğrultusunda yaşayan kullarından olmayı sizlere nasip etsin. Bundan sonra Rabbimiz izin verirse daha sistematik ve disiplinli bir şekilde okuduğunuz sayfaların mealini ve kısa tefsirini mutlaka okuyun. Kur’an-ı Kerim çok mucize bir Kitap. Hizmet edeni de şereflendiren ve yücelten bir Kitap. Hafız olmanızda emekleri olan hocalarınıza ve ailelerinize de teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?