banner324

banner319

Müftü Demirtaş: Vatandaşlarımız kurban vekaletlerini güvenle vakfımıza verebilir

banner265

Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesini ziyaret ederek ailesi adına kurban bağışında bulundu.

Kütahya Müftülüğü 24.06.2022, 09:52
Müftü Demirtaş: Vatandaşlarımız kurban vekaletlerini güvenle vakfımıza verebilir
© DİHA

Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kütahya Şubesini ziyaret ederek ailesi adına kurban bağışında bulundu.

TDV'nin 2022 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulunan Müftü Demirtaş, "Halkımıza dini vecibelerinde destek vermek için kurum olarak hem rehberlik ediyoruz hem de örnek oluyoruz. Mali olarak yeterli olan vatandaşlarımızın kurban kesmesi ya da kestirmesi bir borç ve vecibedir. Değerli cami görevlilerimiz, vakıf çalışanlarımız ve stantlarda görev yapan personelimiz makbuz karşılığı vatandaşların vekaletlerini alıyor. Hemen sisteme kaydı yapılıyor. Hem yurt içi hem de yurt dışında kurbanlar kesiliyor. İl olarak biz de burada büyük baş kurbanlar keserek bayramda dağıtıyoruz. Kütahyalı vatandaşlarımızı kurban vekaletlerini güvenle vakfımıza verebilirler. Mali ibadetlerimizden bir hissede, ümmet coğrafyamızdaki kardeşlere ayıralım." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner321
Yorumlar (0)