banner331

banner319

Kütahya Valisi Çelik, kurban vekaletini TDV'ye verdi

Kütahya Valisi Ali Çelik, Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu.

Kütahya Müftülüğü 28.06.2022, 10:35
Kütahya Valisi Çelik, kurban vekaletini TDV'ye verdi
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürüdrülen "2022 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu"na toplumun tüm kesimlerinden destek geliyor.

Kampanyaya bir destek de Kütahya Valisi Ali Çelik'ten geldi.

İl Müftüsü ve TDV Kütahya Şubesi Başkanı Hüseyin Demirtaş'tan Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yürütülen vekaletle kurban organizasyonu hakkında bilgi alan Vali Çelik, TDV'ye kurban bağışında bulundu.

İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Kütahya Valisi Ali Çelik'in vekaletle kurban bağışını Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesi görevlisi Mustafa Cihan Dönmez ile birlikte teslim aldı.

Vali Çelik'e bağış mabuzunu takdim eden İl Müftüsü Demirtaş, "Sayın Valimizin her yıl bir hisse de Vakfımıza ayırması, değerli vatandaşlarımızın hizmetlerimize güvenini pekiştirmesi açısından çok değerlidir. Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz, Allah kabul eylesin." dedi.

Müftü Demirtaş, "Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, vekaletle kurban organizasyonunda değerli halkımızın güvenle teslim edebileceği bir organizasyona imza atıyor. 149 ülke ve 400'den fazla noktada kesilen kurbanlar hem Hakk'a ve hem de halkımıza hem de ümmet coğrafyamızdaki kardeşlerimizle yakınlaşma vesilesi oluyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)