banner203

banner250

Varank: Yerli aşı adayımızda son noktalara yaklaşmaktayız

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli aşı çalışmalarına ilişkin, "VLP temelli yerli aşı adayımızda vatandaşlarımızın fedakarlığıyla son noktalara yaklaşmaktayız. Ben VLP aşısında kendim de gönüllü oldum" dedi.

Koronavirüs 01.08.2021, 12:56
Varank: Yerli aşı adayımızda son noktalara yaklaşmaktayız
© AA

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "VLP temelli yerli aşı adayımızda vatandaşlarımızın fedakarlığıyla son noktalara yaklaşmaktayız. Ben VLP aşısında kendim de gönüllü oldum. Faz-2 çalışmaları bitmek üzere inşallah Faz-3 aşamasına yakın zamanda geçeceğiz. Bu aşının yeni varyantlar karşısında önemli bir direnç sağlayacağını öngörüyoruz. İnşallah Faz-3'e de geçtikten sonra biz yerli aşımızı sene sonunda önce herkesin hizmetine sunmak istiyoruz." dedi.

Bakan Varank, Yalova'nın Altınova ilçesinde Altınova Doğal Ürünler Üretim Çarşısı'nın temel atma töreninde yaptığı konuşmada, son günlerde başta Manavgat ve Marmaris olmak üzere Türkiye'nin çeşitli noktalarında meydana gelen yangınlarda ciğerlerinin yandığını, öncelikle verdikleri cansiparane mücadele esnasında hayatını kaybeden yangın emekçilerine, ormancılara ve vatandaşlara Allah'tan rahmet dilediğini söyledi.

Kaynak: AA
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?