banner250

banner203

Validen koronavirüs temaslı vatandaşlara çağrı: Allah rızası için dışarı çıkmayın

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yeni tip koronavirüs temaslı vatandaşlara "Sizden bir şey istiyorum bu şehrin valisi olarak; Allah rızası için dışarı çıkmayın." diye seslendi.

Koronavirüs 03.09.2020, 14:15
Validen koronavirüs temaslı vatandaşlara çağrı: Allah rızası için dışarı çıkmayın
© AA

Zeytinburnu'nda 55 bin metrekare alan üzerine yapılacak Millet Bahçesi'nde yer alacak İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının temel atma töreninde konuşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yeni tip koronavirüs temaslı vatandaşlara, "Sizden bir şey istiyorum bu şehrin valisi olarak; Allah rızası için dışarı çıkmayın." diye seslendi.

Yerlikaya, Mart ayından itibaren tüm dünyanın Kovid-19 salgınıyla mücadele ettiğini hatırlatarak, salgınla mücadelede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin el birliği ve sabırla örnek gösterilebilecek ülkeler sırasında ilk sıralarda yer alacağını söyledi.

Salgın tedbirleri kapsamında ülke genelinde düğün, nişan gibi faaliyetlerin yasaklandığını anımsatan Yerlikaya, sonbaharda daha dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Vali Yerlikaya, temizlik, maske ve mesafe kuralına uyulmasının önemine işaret ederek, "Maskeyi kuralına uygun takar, mesafeye dikkat edersek virüsün solunumla bulaşma riski yüzde 90 azalıyor." dedi.

Pozitif vakayla temas edenlerden sabırlı olmalarını isteyen Yerlikaya, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Pozitif olduğunu bilen kardeşimiz kendi sağlığını düşünmüyorsa bundan büyük bir kul hakkı nasıl olabilir? Şehirle nasıl helalleşeceksin?”

"Filyasyon çalışma grupları var. 39 ilçede kaymakamlıklarımız bu kardeşlerimize sahip çıkmak ve onların dışarıya çıkmamaları için çalışıyor. Dışarıya çıkmadıklarında sosyal destek gruplarımızın destansı çalışmalarıyla yanlarında oluyoruz. Gazete, su, ekmek istiyorlarsa götürüyoruz. Maddi durumu iyi değilse de yardım ediyoruz. Sizden bir şey istiyorum bu şehrin valisi olarak; Allah rızası için dışarı çıkmayın. Ne söyleyebilirim başka? İdari işlem yapmaktan haya ediyoruz. Pozitif olduğunu bilen kardeşimiz kendi sağlığını düşünmüyorsa bundan büyük bir kul hakkı nasıl olabilir? Şehirle nasıl helalleşeceksin? Biz hem idari işlem yapıyoruz hem de savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz."

Kaynak: AA
Yorumlar (4)
M 2 ay önce
İş arıyorum ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz ALL@H rizasiicinm,...
çaresiz annee 4 ay önce
Beş numara bebek bezi, ıslak mendil, bebek bisküvisi, süt, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek istiyorsanız kabul ederim. Dua ederim. Dolandırıcı değilim. Allah korkusu olan insanım. Allah rızası için destek olurmusunuz? Yazmış olduğum mesajı görmemiş gibi hareket etmeyin. Elinizi ayağınızı öpeyim.
metineylem01@gmail.com
Salih 4 ay önce
İletişim numaranızı yazabilir misiniz?
Eylem 9 ay önce
İnsan muhtaç olmak istermi? İhtiyaç sahibi olmayan mesaj yazarmı? Komşusu açken tok uyuyan ümmetim değildir demiş Hazreti Muhammed. Allah insanı çaresiz bırakmasın. Allah insanı insana muhtaç etmesin. Allah haram yemeyi nasip etmesin. Ölüm var. Kefenin cebi yok. İki yaşında bebeğim var. Allah rızası için destek olurmusunuz? eylemmetin3@gmail.com
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?