banner250

banner246

MEB'den Kademeli Normalleşme açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı Kademeli Normalleşme dönemine ilişkin eğitim faaliyetleriyle ilgili izlenecek yol haritasını açıkladı.

Koronavirüs 16.05.2021, 12:46
MEB'den Kademeli Normalleşme açıklaması

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Ülkemiz genelinde Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerimizin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12'nci sınıfların destekleme ve yetiştirme kursları/takviye kurslarında yüz yüze eğitime geçilecektir. Diğer kademelerdeki resmî ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim ve öğretim kurumlarında 1 Haziran Salı gününe kadar uzaktan eğitime devam edilecektir.

Resmî ve özel tüm okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerimizin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin destekleme ve yetiştirme kursları/takviye kurslarında 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu"ndaki koşullara uyulması şartıyla yüz yüze eğitime başlanabilecektir. Bu kapsamdaki öğrenci, öğretmen ve eğitim çalışanlarımızın salgın kısıtlamalarından etkilenmemesi için gerekli kolaylık, Valiliklerimiz tarafından sağlanacaktır.

1 Haziran Salı gününden itibaren yüz yüze eğitimin devamıyla ilgili karar, bu tarih öncesinde yapılacak durum değerlendirmesinin ardından kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (8)
YUNUS 1 ay önce
Her kurum açıklama yapıyor, planlama yapıyor,
Hafızlık Kuran kursları ve normal Kuran kursları durumu hakkında bir bilgi bir açıklama YOK
Ramo 1 ay önce
Kuran kursları özel gereksinim bire bir olduğu için açılır inşaalh
MUSA GÜVEN 1 ay önce
Yüce Rabbim Hakkımızdan Hayırlısını Nasip etsin İnşaAllah Amin
Mahmut 1 ay önce
Düyünler nezaman yapilacak
Mahmut 1 ay önce
Kuran kursları için ne yapılacak
Havva Sereflioglu 1 ay önce
Ben anlamadım yani açılacak mı yoksa uzaktan mı devam edicek
Abdullah 1 ay önce
Kur'an kursları durmak yok ihlâsla devam
Salim 1 ay önce
Daha önce il hıfzıssıha kararları kapsamında devam ettiği gibi devam eder galiba. Hatta ay sonuna kadar uzaktan devam eder diye tahmin ediyorum.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?