Konya İl Müftülüğü organizesinde Sivil Toplum Kuruluşları ile Konya Büyükşehir Belediyesinin de destek verdiği Mevlana Meydan'ındaki etkinliğe, çok sayıda çocuk aileleriyle katıldı.

Ellerindeki Filistin ve Türk bayraklarını sallayarak meydana gelen çocukların dua programı, Kur'an'ı Kerim tilavetiyle başladı.

konya-minikler-duada-buluştu-33

Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Öge, alanda, Gazze ve dünyanın dört bir yanındaki masumların akan kanlarının durması için Allah'a dua etmek üzere toplandıklarını söyledi.

konya-minikler-duada-buluştu-22

Minik elleriyle günahsız çocukların dualarının Allah'ın kabul edeceğine inandığını belirten Müftü Öge, şunları kaydetti:

"Günahsız ellerle, günahsız dillerle yapılan dualar makbul dualardır. Hiçbir art niyet taşımayan yavrularımızın duaları için burada toplandık. Bir aydır Filistin'de, Kudüs'te, Gazze'de çocuklar öldürülüyor, siviller katlediliyor, orantısız güç kullanılıyor. Buna tepkimizi dualarımızla, mitinglerimizle gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz. Her zaman mazlumun yanında adaleti, merhameti, iyiliği önceleyen bir tavırla hareket ettik ve edeceğiz."

konya-minikler-duada-buluştu-11

Program, yapılan duanın ardından sona erdi.

Editör: Ömer Ceylan