banner268

banner250

Müftülük 'Gençlerle Baş Başa'

banner265

Konya Karatay İlçe Müftülüğü ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde “Gençlerle Baş Başa” projesi hayata geçirildi.

Konya Müftülüğü 23.11.2021, 10:44
Müftülük 'Gençlerle Baş Başa'
© DİHA

Karatay İlçe Müftülüğü ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde gençlere yönelik proje hazırlandı.

"Gençlerle Baş Başa" adıyla hayata geçirilen proje kapsamında Konya Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştiren seminerde Karatay İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu gençlerle bir araya geldi.

Örnek şahsiyetler ve yaşanmış hayat hikayeleri üzerinden öğrencilere tavsiylerde bulunan ve azimle, sabırla çalışmaları gerektiğini söyleyen İmamoğlu, "Bir milletin gücü ve büyüklüğü nüfusunun çokluğuyla değil akıllı ve erdemli kişilerin sayılarıyla ölçülür. Peki bu akıllı ve erdemli olanlar kim diye sorarsanız ben hemen cevap veriyorum; onlar şu anda benim karşımda oturuyorlar. Yani sizlersiniz değerli gençler. Geleceğimiz sizlere emanet. Biz gerçekten sizlere güveniyoruz. İşte bu yüzden buradayız. Bizlerle tanışın istedik. Müftü nedir, müftülükler ne iş yapar, bunlar hakkında sağlıklı bilgiler edinmenizi arzu ettik." dedi.

Adı geçen proje kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 35 lisede eğitim öğretim yılı boyunca İlçe Müftülüğünce seminer verileceği belirtildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?