banner250

banner203

Kur’an kursu öğrencilerine yönelik fotoğraf yarışması

Konya İl Müftülüğü Kur’an kursu öğrencilerine yönelik, "Hayatımdaki Ayetler Kadrajımda" temalı fotoğraf yarışması düzenliyor.

Konya Müftülüğü 30.03.2019, 13:06
Kur’an kursu öğrencilerine yönelik fotoğraf yarışması
© Diyanet Haber

"Hayatımdaki Ayetler Kadrajımda" 

Konya Müftülüğü, il ve ilçe müftülüklerine bağlı Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilerin motivasyonlarını artırmak ve Kur’an'ı doğru anlamalarına katkı sağlamak amacıyla  “Hayatımdaki Ayetler Kadrajımda” konulu bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

Konya İl Müftülüğü ve Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği (ASFOD) iş birliği ile düzenlenen yarışmada öğrencilerden, Kur’an-ı Kerim mealini okuyarak veya araştırarak fotoğraf çekmeleri ya da daha önce çektikleri fotoğrafları birer ayet ile ilişkilendirmeleri istenecek.

Fotoğraf yarışmasına dair Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu,  yarışmadaki asıl hedeflerinin, öğrencilerin okuduğu ve ezberlediği Kur'an-ı Kerim'in mesajlarını da anlayabilmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Poçanoğlu: “Yaptığımız istişareler neticesinde yarışmayı, ilçe müftülüklerimize bağlı eğitim veren tüm Kur’an kurslarımızda yapmayı planladık. Bu vesile ile inşallah öğrencilerimiz, okuduğu ayetin mealine bakarak ona uygun bir fotoğraf çekmeye çalışacak ya da daha önce çektiği bir fotoğrafa uygun bir meal arayışı içerisine girecek. Kısacası yarışmadaki temel hedefimiz, öğrencilerin Kur’an-ı Kerim mealini okuyarak veya araştırarak yarışma için çekecekleri fotoğrafları birer ayetle ilişkilendirebilmelerini sağlamaktır.” dedi.

Yarışmanın 30 Nisan 2019 Salı günü sona ereceğini ve sonuçların 10 Mayıs 2019 Cuma günü açıklanacağını ifade eden Poçanoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Yarışma sonuçlarını belirleyecek jüri üyelerimiz çekilen fotoğrafları cep telefonu (mobil) fotoğrafçılığı üzerinden değerlendireceğinden yoğun bir katılım olmasını bekliyoruz. Jüri üyelerimiz ise biri İl Müftülüğü personelimiz olmak üzere, Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği üyelerinden dört fotoğraf sanatçısı kardeşimizin katılımıyla beş kişiden oluşmaktadır. Yarışma neticesinde her iki kategoride dereceye giren birincilerimize 750 TL,  ikincilerimize 500 TL ve üçüncülerimize 250 TL hediye takdiminde bulunacağız. İnşallah önümüzdeki yıllarda ilimiz genelindeki tüm okullardaki öğrencilerin de katılabileceği bir yarışma organizasyonu düşünüyoruz. Bu vesile ile şimdiden yarışmaya katılacak Kur’an kursu öğrencilerimize başarılar diliyorum."

Fotoğraf yarışması 10-14 ve 15 yaş üzeri olmak üzere Kur'an kurslarında öğrenim gören öğrenciler arasında iki farklı ketegoride gerçekleştirilecek.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?