banner331

banner319

Tüm Yönleriyle Hz. Peygamber ve Ahlakı Sempozyumu

Kocaeli Müftülüğü, Kocaeli Üniversitesi ve İzmit Belediyesi iş birliğinde "Tüm Yönleriyle Hz. Peygamber ve Ahlakı" konulu sempozyum düzenlendi.

Kocaeli Müftülüğü 26.11.2018, 16:40
Tüm Yönleriyle Hz. Peygamber ve Ahlakı Sempozyumu
© Diyanet Haber

Necati Gençoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen sempozyuma Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Müftüsü Yusuf Doğan, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, akademisyenler, il protokolü, din görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan sempozyumun açış konuşmasını Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü yaptı.

Açılış konuşmasının ardından yapılan "Hz. Peygamberin gerçekleştirdiği dönüşüm" başlıklı ilk oturuma Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünal Kılıç başkanlık etti.

Yedi farklı oturum gerçekleştirilen sempozyumda "Ahlak, Vahiy ve Nübüvvet", "Hz. Peygamberin Ahlakının Kur'ani Temelleri", "Hz. Peygamberin Nübüvvet Dönemi Ahlaki Örnekliği", "Hz. Peygamberin Ahlakının Algılanması", "Hz. Peygamber'in Ahlakının Sosyal Hayata Yansımaları" ve "Hz. Peygamber'in Ahlakının Kurumsal Hayata Yansımaları" konularında, Türkiye'nin çeşitli ilahiyat fakültelerinden katılan akademisyenlerin tebliğleri eşliğinde müzakereler yapıldı.

Kocaeli Müftülüğünden KYK Öğrencilerine “Peygamberimiz ve Gençlik” Konferansları

Öte yandan Kocaeli Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ve Aile Dini Rehberlik Bürosu, Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Kocaeli genelindeki KYK öğrenci yurtlarında programlar düzenledi.

Programlarda Mevlid-i Nebi Haftası teması olan "Peygamberimiz ve Gençlik" konusu üzerinde duruldu.

KYK Gazi Süleyman Paşa Öğrenci Yurdu, Arızlı Öğrenci Yurdu ve Ali Fuat Cebesoy Öğrenci Yurdunda düzenlenen programlara il müftü yardımcıları, vaizler ve imam hatipler katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)