banner203

banner250

Diyanet dergiyi okuyan üniversiteli gençler “kazandı”

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde “Diyanet Dergisi Oku, Yarış, Kazan” sloganıyla düzenlenen yarışma, üniversiteli gençler tarafından yoğun ilgi gördü.

Kocaeli Müftülüğü 12.06.2019, 15:09
Diyanet dergiyi okuyan üniversiteli gençler “kazandı”
© Diyanet Haber

Gebze İlçe Müftülüğünce düzenlenen ödüllü “Diyanet Dergisi Oku, Yarış, Kazan” online bilgi yarışmasına, üniversiteli gençler büyük ilgi gösterdi.

Gebze Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Manevi Danışmanı Yusuf Aktin’in hazırladığı yarışma, Türkiye Diyanet Vakfı Gebze Şubesi sponsorluğunda gerçekleştirildi. 

Yarışma, Gebze Teknik Üniversitesi öğrencilerinin kaldığı Kredi Yurtlar Kurumunda her çarşamba saat 21.00’de konferans salonunda dijital ortamda yapıldı.

Diyanet Aylık Dergi'den seçilen makalelerden çıkarılan 25 soru ile yapılan online ödüllü bilgi yarışmasında, 20 hafta boyunca haftalık birinci, ikinci ve üçüncüler ödüllendirildi. 

Yirmi haftalık periyottan sonra en yüksek puanı alarak birinci olan Abdullah Duman isimli öğrenciye tablet bilgisayar, yarışmanın ikincisi Meryem Mehmetalioğlu ile üçüncüsü Ebubekir Şenoğlu'na ise çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini Gebze İlçe Vaizi Ferhat Dursun takdim etti.

Yarışmanın önümüzdeki yıl tekrar yapılmasının planlandığını belirten Manevi Danışman Yusuf Aktin, proje ile ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Bu proje ile amaçladığımız şey, bilgiyi ve öğrenmeyi eğlenceli hâle getirerek öğrencilerimize hem Diyanet yayınlarını tanıtmak, sevdirmek hem de onlara okuma alışkanlığı kazandırarak manevi gelişimlerine katkı sağlamaktır. Yine önemsediğimiz bir konu da şu ki Diyanet yayınlarının öğrencilerimiz tarafından gelecekte de gönül huzuruyla ve güvenle ailece okuyabilmeleri için altyapıyı şimdiden oluşturmaktır.” 

Yarışmaya katılan öğrenciler ise sunulan desteklerden dolayı Gebze Müftülüğüne teşekkürlerini ileterek gelecek sene de yarışmaya katılmak istediklerini dile getirdiler.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?