Kırşehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde "Hediyem Kitap Olsun" kampanyası çerçevesinde geliriyle kütüphanelere kitap desteği sağlamak için kermes düzenlendi.

Cacabey Meydanı'ndaki kermesin açılışında konuşan İl Müftüsü Mehmet Yaman, "TDV Kırşehir Şubesi tarafından hazırlanan 'Hediyem Kitap' olsun projesi kapsamında Kırşehir İl Müftülüğü, TDV ve ADRM olarak bu projeye destek olmak için düzenlenen kermes açılışımıza hepiniz hoş geldiniz. Kermesimize destek veren, emek veren Kur’an kurslarımızda eğitim öğretim gören öğrencilerimiz ve öğreticilerimizden ve bütün görevlilerimizden Allah razı olsun. Kur'an kursu öğreticileri ve öğrencileri, hayırsever vatandaşlarımız tarafından hazırlanan yiyecekleri buraya getirerek katkı sundu.  İnşallah buradan kazanılacak gelirler güzel yerde harcanacak. Elde ettiğimiz hayrı kütüphanelere kitap desteği sağlamak için harcayacağız." dedi.

kermes-kırşehir-11

Ardından kermesin açılışını gerçekleştiren İl Müftüsü Yaman standları ziyaret ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

Üç gün sürecek kermeste hayırseverler ve Türkiye Diyanet Vakfı üye ve gönüllüleri tarafından hazırlanan yemekler, tatlılar ve pastalar satışa sunuldu.

Aaçılışa İl Müftü yardımcıları Hacı Ahmet Başaran, Zeynep Önen, şube müdürleri, imam hatipler, Kur’an kursu öğreticileri, müftülük çalışanları ve vatandaşlar katıldı. 

Editör: Ömer Ceylan