banner103

Din İşleri Yüksek Kurulu Fetvalar kitabı pdf indir

Diyanet İşleri Başkanlığınca vatandaşların doğru dini bilgiye kolayca ulaşabilmeleri amacıyla hazırlanan "Fetvalar" kitabı çıktı

Kaynak 31.01.2019, 12:07
Din İşleri Yüksek Kurulu Fetvalar kitabı pdf indir
banner197

Diyanet İşleri Başkanlığınca vatandaşların doğru dini bilgiye kolayca ulaşabilmeleri amacıyla hazırlanan "Fetvalar" kitabı yayınlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Din İşleri Yüksek Kurulunca, Kurulun eskiden beri ilmihal ile fıkhi konulara ilişkin verdiği fetvalar kitap haline getirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatı ile halkın doğru dini bilgiye kolayca ulaşabilmesi amacıyla hazırlanan kitap, Kurul tarafından verilen fetvaların hüküm, üslup ve delilleri bakımından ele alınarak gerekli güncellemelerle yeniden yazılmasıyla ortaya çıktı.

Kitapta, ilmihal konularının yanı sıra halkın ihtiyaç duyabileceği itikad, taharet, namaz, zekat ve sadaka-i fıtır, helaller ve haramlar ile sosyal hayat gibi konular yer aldı.

Kitapta herkesi ilgilendiren genel hükümleri içeren fetvalar ile hastalık, özür gibi özel durumlarla ilgili hükümler de yer alıyor. 

Vatandaşların eserden daha kolay yararlanabilmesi için yer yer fetvalar arası atıflar yapılarak, bazı kavram ile kelimelerin yer aldığı bir indeks hazırlandı.

Din İşleri Yüksek Kurulu üyeleri ile uzman ve uzman yardımcılarının uzun ve titiz çalışmaları sonunda hazırlanan eserde, bin 31 fetvaya yer veriliyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Diyanet Haber Mobil Uygulamalarını İNDİREBİLİRSİNİZ>>>

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (34)
İSMAİl kilinc 1 ay önce
Farz namazı üzerine farz namazı kılınır mı
Mehmet 1 ay önce
Orucu bozmak
Tulay koyuncu 5 ay önce
Arabaya kesilen kurban ev halkı yiyebilirmi
ahmet hoca 1 ay önce
evet
Mehmet Ali Çorlu 6 ay önce
SA. "Fetvalar Kitabı" ile dinimize hizmet edenlerden RABBİMİZ razı olsun. "Fetvalar Kitabında" günahlarımız için KEFARETLER KONUSU ayrıca detaylı olarak açıklanmaya muhtaç kalmış görünüyor.
Teşekkür, Selam ve Dua ile
Şaban açıkgöz 7 ay önce
Teşekkürler
Musa geçen 8 ay önce
Bebek kusması elbise ile namaz kılmak caiz midir
Mustafa Ertn 1 yıl önce
Ağrı kesici iğne yaptım.orucum bozulurmu
Seyfettin Kavun 1 yıl önce
İki ay önce böbrek verdim oruç tutabilir miyim kazaya bırakabilir miyim?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın