Din İşleri Yüksek Kurulu Fetvalar kitabı pdf indir

Diyanet İşleri Başkanlığınca vatandaşların doğru dini bilgiye kolayca ulaşabilmeleri amacıyla hazırlanan "Fetvalar" kitabı çıktı

Din İşleri Yüksek Kurulu Fetvalar kitabı pdf indir
banner80

Diyanet İşleri Başkanlığınca vatandaşların doğru dini bilgiye kolayca ulaşabilmeleri amacıyla hazırlanan "Fetvalar" kitabı yayınlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Din İşleri Yüksek Kurulunca, Kurulun eskiden beri ilmihal ile fıkhi konulara ilişkin verdiği fetvalar kitap haline getirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatı ile halkın doğru dini bilgiye kolayca ulaşabilmesi amacıyla hazırlanan kitap, Kurul tarafından verilen fetvaların hüküm, üslup ve delilleri bakımından ele alınarak gerekli güncellemelerle yeniden yazılmasıyla ortaya çıktı.

Kitapta, ilmihal konularının yanı sıra halkın ihtiyaç duyabileceği itikad, taharet, namaz, zekat ve sadaka-i fıtır, helaller ve haramlar ile sosyal hayat gibi konular yer aldı.

Kitapta herkesi ilgilendiren genel hükümleri içeren fetvalar ile hastalık, özür gibi özel durumlarla ilgili hükümler de yer alıyor. 

Vatandaşların eserden daha kolay yararlanabilmesi için yer yer fetvalar arası atıflar yapılarak, bazı kavram ile kelimelerin yer aldığı bir indeks hazırlandı.

Din İşleri Yüksek Kurulu üyeleri ile uzman ve uzman yardımcılarının uzun ve titiz çalışmaları sonunda hazırlanan eserde, bin 31 fetvaya yer veriliyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Diyanet Haber Mobil Uygulamalarını İNDİREBİLİRSİNİZ>>>

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Ertn
Mustafa Ertn - 2 ay Önce

Ağrı kesici iğne yaptım.orucum bozulurmu

Seyfettin Kavun
Seyfettin Kavun - 3 ay Önce

İki ay önce böbrek verdim oruç tutabilir miyim kazaya bırakabilir miyim?

Erhan
Erhan - 3 ay Önce

Bence bu kitabı başka dillere çevirip yabancı müslümanlara da dağıtın. Yeni müslüman olmuş insanlar internet üzerinden. sağdan soldan, belli belirsiz bilgilerle kendilerini eğitiyorlar. Ne yazzıkki islamı 22. yüzyıla doğru taşımaya gayret eden sadece Türkiye kaldı.

Müslüm
Müslüm - 4 ay Önce

Elmas

ahmet
ahmet - 6 ay Önce

kitap şeklinde nasil alabiliriz.

Hasan
Hasan - 6 ay Önce

Üstteki ni indirin filigran yok

Erhan Genç
Erhan Genç - 6 ay Önce

Fetva kitabını almak için Nasıl alabilirim

Ahmet  Güngör
Ahmet Güngör - 6 ay Önce

Çok faydalı eserdir.


SIRADAKİ HABER