Din İşleri Yüksek Kurulu Fetvalar kitabı pdf indir

Diyanet İşleri Başkanlığınca vatandaşların doğru dini bilgiye kolayca ulaşabilmeleri amacıyla hazırlanan "Fetvalar" kitabı çıktı

Din İşleri Yüksek Kurulu Fetvalar kitabı pdf indir

Diyanet İşleri Başkanlığınca vatandaşların doğru dini bilgiye kolayca ulaşabilmeleri amacıyla hazırlanan "Fetvalar" kitabı yayınlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Din İşleri Yüksek Kurulunca, Kurulun eskiden beri ilmihal ile fıkhi konulara ilişkin verdiği fetvalar kitap haline getirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatı ile halkın doğru dini bilgiye kolayca ulaşabilmesi amacıyla hazırlanan kitap, Kurul tarafından verilen fetvaların hüküm, üslup ve delilleri bakımından ele alınarak gerekli güncellemelerle yeniden yazılmasıyla ortaya çıktı.

Kitapta, ilmihal konularının yanı sıra halkın ihtiyaç duyabileceği itikad, taharet, namaz, zekat ve sadaka-i fıtır, helaller ve haramlar ile sosyal hayat gibi konular yer aldı.

Kitapta herkesi ilgilendiren genel hükümleri içeren fetvalar ile hastalık, özür gibi özel durumlarla ilgili hükümler de yer alıyor. 

Vatandaşların eserden daha kolay yararlanabilmesi için yer yer fetvalar arası atıflar yapılarak, bazı kavram ile kelimelerin yer aldığı bir indeks hazırlandı.

Din İşleri Yüksek Kurulu üyeleri ile uzman ve uzman yardımcılarının uzun ve titiz çalışmaları sonunda hazırlanan eserde, bin 31 fetvaya yer veriliyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Diyanet Haber Mobil Uygulamalarını İNDİREBİLİRSİNİZ>>>

Diyanet Haber

banner61
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 2 ay Önce

kitap şeklinde nasil alabiliriz.

Hasan
Hasan - 2 ay Önce

Üstteki ni indirin filigran yok

Erhan Genç
Erhan Genç - 2 ay Önce

Fetva kitabını almak için Nasıl alabilirim

Ahmet  Güngör
Ahmet Güngör - 2 ay Önce

Çok faydalı eserdir.

Haşim Geyik
Haşim Geyik - 2 ay Önce

Fetvalar kitabını almak istiyorum.

Mahmut Aydın
Mahmut Aydın - 2 ay Önce

Çok güzel başarılı bir eser diyanet haberi her açtığımızda pdf olarak indirebilecekmiyiz yoksa bir defaya mahsus mu lazım olduğunda erişebilecekmiyiz cevap yazarsanız sevinirim

Mesut Çetin
Mesut Çetin - 2 ay Önce

Teşekkürler. İndirdik. Ama her sayfanın tam ortasında koskoca Diyanet haber yazısı hiç te HOŞ OLMAMIŞ!

Emin Ulusoy
Emin Ulusoy - 2 ay Önce

Diyanetin yatın.satis sitesinde malesef hâlâ yok


SIRADAKİ HABER

banner60

banner57