banner203

banner250

Kars’ta 27 hafız icazet aldı

Kars İl Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan öğrencilere, hafızlık belgeleri takdim edildi.

Kars Müftülüğü 29.06.2021, 21:17
Kars’ta 27 hafız icazet aldı
© Diyanet Haber

Kars İl Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayarak mezun olan 27 öğrenci, hafızlık belgelerini İl Müftüsü Yusuf Eviş'in elinden aldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı'nda başarılı olarak "Hafızlık Belgesi" almaya hak kazanan öğrenciler için İl Müftülüğünde "Belge Takdim Töreni" düzenlendi.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek düzenlenen törende öğrencilere hafızlık belgeleri ile birlikte çeşitli hediyeler takdim eden İl Müftüsü Yusuf Eviş, "Kur'an kurslarımızda hafızlıklarını tamamlayarak girdikleri sınavda başarılı olan ve hafızlık belgesi almaya hak kazanan kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Hamele-i Kur'an olan kardeşlerimizin, bundan sonraki hayatlarında Kur'an'ın ve İslam'ın hadimi olmalarını Yüce Rabbim'den niyaz ediyorum. Onları yetiştiren anne babalarına ve hocalarına teşekkür ediyorum. Bütün hafız adaylarımıza da başarılar diliyorum. Allah (c.c.) muvaffak eylesin." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)