banner199

banner103

Hüseyin Mehmet Çavaş Kur’an Kursu dualarla açıldı

Karaman’da bir iş insanı öncülüğünde hayırseverler ve Türkiye Diyanet Vakfının katkılarıyla yaptırılan Hüseyin Mehmet Çavaş Kur’an Kursu düzenlenen törenle hizmete girdi.

Karaman Müftülüğü 19.09.2019, 14:48
Hüseyin Mehmet Çavaş Kur’an Kursu dualarla açıldı
© Diyanet Haber
banner200

Karamanda iş insanı Hüseyin Mehmet Çavaş öncülüğünde Karamanlı hayırseverler ve Türkiye Diyanet Vakfı Karaman Şubesi ile Karaman İl Müftülüğü iş birliğinde inşa edilen Hüseyin Mehmet Çavaş Kur’an Kursu, düzenlenen törenin ardından hizmete açıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan açılış programı, İl Müftüsü Muhammet Lutfi Ketenci’nin konuşması ile devam etti.

Müftü Ketenci, yapımı tamamlanarak hizmete açılan Kur’an kursunun hayırlı olmasını dileyerek şöyle konuştu:

“Şehirlerin maddi imarı yanında manevi yönden de imarlarının temelinin atıldığı yerler Kur’an kurslarımızdır. Hafızlık; Kur’an-ı korumak için Allah’ın seçtiği mümin kulları arasında bulunmuş olmak anlamına gelmektedir ki bu, tarif edilemez bir nimettir. Bir çocuğun, bir kimsenin kalbine, zihnine Allah’ın kelamını ezberlemek suretiyle yazılması çok muhteşemdir.

Kur’an kurslarımızda yetişen hafız yavrularımız, gelecekte ülkemize ve yüce dinimiz İslam’a hizmet eden şerefli bireyler olarak yetişeceklerdir.”

İl Müftüsü Ketenci’nin yaptığı duanın ardından Hüseyin Mehmet Çavaş Kur’an Kursu hizmete açıldı.

Açılış programına Karaman Valisi Fahri Meral, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, İl Müftüsü Muhammet Lutfi Ketenci, kurum amirleri, Kur’an kursunun tefrişatında katkıları olan hayırseverler ve davetliler katıldı.

Açılışı yapılan Kur’an kursunu protokolle birlikte gezerek yetkililerden bilgi alan Vali Meral, katkıları olan hayırseverlere ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Hüseyin Mehmet Çavaş Kur’an Kursu

82 öğrenci kapasiteli ve beş katlı olarak inşa edilen Hüseyin Mehmet Çavaş Kur’an Kursu’nda; beş adet derslik, mescit, kütüphane, idare ve öğretmenler odası, misafirhane, bilgi işlem merkezi, çok amaçlı salon ve her biri 4’er kişilik olan 18 süit oda bulunuyor.

Açılış programının ardından katılımcılara aşure ikram edildi.

Kur’an kursunun yapımında katkısı bulunan hayırseverlere ise plaket takdim edildi. 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)