banner297

Isparta il birincileri belli oldu

banner265

Isparta Müftülüğü, "2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" kapsamında "Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması" düzenledi.

Isparta Müftülüğü 13.05.2022, 11:20
Isparta il birincileri belli oldu
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığınca "2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında din görevlileri arasında düzenlenen "Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması"nın Isparta finali gerçekleştirildi.

Hacı Ramazan Yayla Müftülük Camii’nde düzenlenen yarışmada komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucu "Hafızlık" kategorisinde Gelendost İlçesi Yeşilköy Yukarı Camii İmam Hatibi Ahmet Gürgür, "Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma" kategorisinde ise Gönen İlçesi Senirce Köyü Camii İmam Hatibi Yusuf Ulgaç il birincisi oldu.

İl birincisi olan din görevlileri, Uşak ve Denizli'de yapılacak bölge finallerine katılmaya hak kazandı.

Yarışmada dereceye giren din görevlilerini tebrik eden İl Müftüsü Bayram Şahin, "Yarışmalara katılan tüm görevlilerimize teşekkür ediyorum. Bölge finalinde ilimizi en güzel şekilde temsil edeceklerine yürekten inanıyorum. Yarışmaların kaybedeni olmaz, katılan herkes bizim gönlümüzde birincidir. Bu vesileyle görevlilerimizin bu tip yarışmalara katılarak kendilerini geliştirmeleri, mesleki bilgi ve tecrübelerini artırmaları gerekir diye düşünüyorum." dedi. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)