banner203

banner250

Bakkala olan tüm borçlar ödendi

Isparta Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Isparta Şubesi, hayırseverlerin desteğiyle iki mahalle bakkalındaki toplam 55 kişinin veresiye borcunu ödedi.

Isparta Müftülüğü 11.05.2020, 22:43
Bakkala olan tüm borçlar ödendi
© Diyanet Haber

Koronavirüs salgını nedeniyle mağduriyet yaşayan ailelere destek olmak amacıyla Türkiye Diyanet Vakfınca ülke genelinde sürdürülen "Vakit Türkiye İçin İyilik Vakti" yardım kampanyası kapsamında, il ve ilçe müftülükleri ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam ediyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatılan adreslerden biri de Isparta oldu.

Isparta Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Isparta Şubesi, kentteki iki mahalle bakkalının veresiye defterindeki toplam 55 kişinin borcunu ödedi.

Türkiye Diyanet Vakfı Isparta Şubesi Başkanı ve Isparta İl Müftüsü Bayram Şahin; "Bağlar Mahallesi'ndeki bir bakkalda hayırseverlerin yardımlarıyla veresiye defterinde yazılı 30 kişinin borcunu ödedik. Türkiye Diyanet Vakfına yardım eden vatandaşlarımızın yardımlarını önemli bir faaliyette değerlendirmek istedik ve kentte 55 kişinin bakkala olan veresiye borcunu ödedik. Rabbim bu faaliyete vesile olan, bu faaliyeti bizden arzu eden insanlarımızdan razı olsun. Türkiye Diyanet Vakfı bu konuda emin ve güvenilen bir yerdir. Arkadaşlarımız mahalle mahalle dolaşarak ihtiyaç sahiplerini tespit ediyorlar. Bu işleri Valiliğimiz himayesi altında yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Esnaf Fatih Korkmaz ise mahallenin  dar gelirli vatandaşlardan oluştuğunu belirterek mahalle sakinlerinin ceplerinde her zaman para olmaması nedeniyle veresiye defteri tuttuklarını söyledi.

Veresiye defterinin iyilik defteri olduğunu belirten Korkmaz; "Bu insanlardan kimileri zamanında öder, kimileri zamanını geçirir, kimisi yarısını öder, kimisi ödeyemez. Bazen de dar gelirli olduklarından dolayı tamamen ödeyemez hale gelirler. Bu defter bu şekilde belli bir yıl dola dola gider. Türkiye Diyanet Vakfı, Isparta İl Müftülüğü ve Isparta'daki hayırseverlerden Allah razı olsun. Biz veresiye defterindeki insanlara bir iyilikte bulunduk. Diyanet Vakfı da bize iyilik de bulunarak esnafımızın ayakta kalmasına vesile oldu. Borçlu borcundan kurtuldu, hayırsever ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacını giderdi. Bir hayırla üç kişi gönüllenmiş oldu." şeklinde konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?