banner324

banner319

Elzerey: Gençlerimizin azim ve gayreti geleceğe dair ümitlerimizi yeşertiyor

banner265

Rize'de İmam Hatip Lisesi öğrencileri Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarını okuyarak kendilerini geliştiriyor.

İmam Hatip Okulları 26.05.2022, 16:11
Elzerey: Gençlerimizin azim ve gayreti geleceğe dair ümitlerimizi yeşertiyor
© DİHA

Kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, okuduğunu yorumlayabilmek, okumayı sevdirmek ve gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla Rize Şehit Onur Kılıç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik "Kitap Okuma" etkinliği düzenlendi.

Etkinlik sonunda "Aile İlmihali" ve "Siyer-i Nebi" konulu bilgi yarışmaları yapıldı.

Öğrencilerin Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından "Peygamberimizin Hayatı" ve Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından "Aile İlmihali" isimli kitaplardan sorumlu tutulduğu yarışmalarda dereceye girenler ödüllendirildi.

Rize Şehit Onur Kılıç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen törende Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Adil Elzerey ve Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı dereceye giren öğrencileri tebrik ederek hediye takdiminde bulundu.

Elzerey, "Sevgili gençler, sizler Türkiye'nin ve tüm insanlığın umudusunuz. Çok güzel bir iş yapmışsınız. Başkanlığımızın yayınlarından 'Aile İlmihali ve Sevgili Peygamberimizin Hayatı' eserlerini okuyup anlamaya çalışmışsınız. Sizleri tebrik ediyorum, bu güzel yarışmayı kim düşündüyse Allah onlardan razı olsun. Öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyor, okul idaresine teşekkür ediyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak gençliğimiz, değerlerimiz ve geleceğimiz için çalışan herkesin yanındayız. Gençlerimizin azim ve gayreti geleceğe dair ümitlerimizi yeşertiyor." diye konuştu.

Okul Müdürü Hasan Aksu ise "Öğrencilerimizin Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev alabilmeleri için bu kurumu iyi tanımaları gerektiğini düşünüyorum. Bu amaçla düzenlediğimiz kitap okuma etkinliği kapsamında doğru ve güvenilir kaynakları seçerek böyle bir yarışma tertip ettik. Kitapların temini noktasında öğrencilerimize destek sağlayan, hiçbir ücret talep etmeden kitapları karşılayan İl Müftülüğümüze teşekkür ediyorum." dedi.

"Aile İlmihali" yarışmasında Ravzanur Köroğlu birinci olurken Derya Nur Canbazoğlu ikinci, Damla Özçiçek ise üçüncü oldu.

"Siyer-i Nebi" yarışmasında ise Ceylin Kalender birinci, Havva Yıldız ikinci, Seyda Delibalta üçüncü oldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (1)
Mehmet Cemal Pekacar 1 ay önce
Zihinleri sadece bilgi ile besili, fakat Allah sevgisinden yoksun, gönülleri manevi değerlerin açlığına terk edilmiş insanlar, kabalık ve canilik arasında bir yerde durma, ömür sermayesini heba ve imha tehlikesi ile baş başa olabilirler.
Zihinleri ve gönülleri besili nesillerin yetişmesinde Başkanlığımızın son yıllarda icra ettiği eğitim öğretim hizmetlerinin meyvelerini görüyoruz.
Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.