Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde "Hediyem Kitap Olsun" kampanyası başlatılmıştı.

Bu kapsamda İl Müftülüğü, TDV Adana Şubesi ve hayırseverlerin destekleriyle temin edilen kitaplar, Adana Çocuk Evleri Sitesi’ne ulaştırıldı.

adana-kitap-22

Kitaplık kurulumu hakkında Diyanet Haber ve Diyanet Tv ’ye bilgi veren İl Müftüsü ve TDV Adana Şubesi Başkanı Mehmet Taşcı, "Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız söz konusu kampanyayı ‘Hediyem Kitap Olsun’ sloganıyla başlatmış, hayırsever ve necip milletimizin destekleriyle devam ettirmiştir. Bu kapsamda müftülüğümüzce tedarik edilen eserler Adana Çocuk Evleri Sitesindeki yavrularımızın istifadesine sunulmak üzere kütüphaneye bağışlanmıştır. Her yaştan gençlerimiz bu kitaplardan istifade edecekler. Emeği geçen TDV  Adana Şubesi Kadın Kolları Gönüllülerimize çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

adana-kitap-11

Kitaplık kurulumunu; İl Müftü Yardımcısı Yusuf Dikmen, Adana İl Vaizi Nuriye Acarlar, Din Hizmetleri Uzmanı Sibel Çelik, Teknikerler Mustafa Akdemir, Barış Yerdüz ve Çocuk Evleri Sitesinde Manevi Rehber olarak görev yapan Kur'an Kursu Öğreticisi Sevgi Oğuz ve İmam Hatip Mustafa Önver gerçekleştirdi.

Çocuk Evleri Sitesi Kurum  Müdürü Veysel Ege, katkılarından dolayı İl Müftüsü Mehmet Taşcı ve ekibine teşekkür etti.