Konya İl Müftülüğü ile Selçuklu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliğiyle hafızlık yatılı Kur’an kurslarında eğitime devam eden öğrencilerin duyuşsal, bilişsel ve psiko – motor becerilerinin artırılması, gelişim çağında olan ve yoğun bir eğitim sürecinde olan öğrencilerin moral ve motivasyonlarının yüksek tutulması, fiziksel ve sosyal aktivitelere katılımlarının sağlanması ile ruhen ve bedenen gelişim ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Dumlupınar Futbol Sahası'nda "Hafızlık Kur’an Kursları Arası Futbol Turnuvası" düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Konya İl Müftü Yardımcısı Kuddusi Uysal ile Selçuklu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Önder’in selamlama konuşmaları akabinde maçlar başladı.

10-14 yaş ve 15-18 yaş olmak üzere iki kategoride gerçekleşen futbol turnuvasına toplam 21 takım katıldı.

Futbol 22

Düzenlenen futbol turnuvası sonuçlarına göre: 10-14 Yaş Kategorisinde birinci, Altınekin Merkez Bölge Yatılı Erkek Kur’an Kursu

İkinci, Meram Fatma Kalaycı Yatılı Erkek Kur’an Kursu olurken, 15-18 Yaş Kategorisinde ise;

Birinci, Meram Havzan Nuraniye Yatılı Erkek Kur’an Kursu, İkinci de Meram Fatma Kalaycı Yatılı Erkek Kur’an Kursu oldu.

Kupa ve madalya merasimi İl Müftü Yardımcısı İbrahim Yazar, Altınekin İlçe Müftüsü Bünyamin Uysal ve Selçuklu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Önder'in katılımıyla gerçekleştirildi.

Kazanan takımlara kupa ve madalyalarını takdim eden İl Müftü Yardımcısı Yazar, turnuvaya katılan öğrencileri tebrik ederek başarılar diledi.