Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması yeniden başlıyor

2017 yılında TRT-1 ekranlarında izleyiciyle buluşan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Diyanet-TRT iş birliğinde 2019 yılı Ramazan ayı boyunca yeni bölümleriyle ekranlarda olacak.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması yeniden başlıyor

İlk kez 2017 yılında TRT-1 kanalında yayınlanan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, 2019 yılı Ramazan ayında yeniden izleyiciyle buluşacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin’in Diyanet Haber’e verdiği bilgiye göre, Ramazan ayında TRT-1 ekranlarında yeniden gösterime girecek “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” için başvurular başladı.

Yarışmanın aynı zamanda danışmanlığını da üstlenen Hafız Osman Şahin, yarışmaya 15 yaş üstü herkesin katılabileceğini, elemelerin ardından Şubat ve Mart aylarında program çekimlerine başlanacağını söyledi.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması 2019 Ramazan ayı boyunca ekranlarda olacak.

Başvuru Kuralları;

 1. Yarışmamız yalnızca erkekler kategorisindedir.
 2. Katılımcıların 15 yaşını tamamlamış olması zorunludur. (18 yaşından küçük olanlar için veli muvafakati gereklidir.)
 3. Yarışmamız yurt içinden ve yurt dışından yarışmacıların katılımına açıktır. (Yurt dışı başvurularında TC vatandaşı olmak zorunludur)
 4. Yarışmacılar tek başına yahut ikili ya da grup halinde başvuru yapabilir.
 5. Başvurunun tamamlanması için adayların web sayfasındaki formu eksiksiz olarak doldurduktan sonra, Whatsapp üzerinden talep edilen videoyu göndermeleri gerekmektedir.
 6. Başvurular, Diyanet İşleri Başkanlığı ve TRT tarafından görevlendirilecek olan değerlendirme komisyonunca incelenecektir.
 7. Yapılan değerlendirme sonucu, yarışmacı olma hakkı kazanamayan katılımcılara geri bildirim yapılmayacak yalnızca yarışmacı olarak belirlenen adaylarla iletişime geçilecektir.
 8. Yarışmacıların çekimde giyecekleri kıyafetler, programın kostüm sorumlularınca onaylanıp, belirlenecektir.

Başvurusu Kabul Edilen Adaylar İçin Sürecin İlerleyişine Dair Bilgiler;

 1. Başvurusu kabul edilen yarışmacılara telefon üzerinden geri dönüş yapılacaktır.
 2. Başvurusu kabul edilen tüm yarışmacılardan program içi VTR’lerde kullanılmak üzere whatsapp videoları talep edilecektir. Yarışmacıların bu videoları göndermeleri zorunludur. (Günlük yaşantılarından, aile, okul, iş gibi alanlardan görüntüler)
 3. Başvurusu kabul edilen yarışmacılara çekimler ve çekim tarihleri bildirilecek, katılımcıların talep edilen tarihte TRT Stüdyolarında hazır bulunmaları istenilecektir. (Çekimler TRT Arı Stüdyolarında gerçekleştirilecektir ve tüm katılımcıların stüdyo ulaşımı ve şehir dışı katılımlarda konaklama masrafları TRT tarafından karşılanacaktır)

NOT: Yarışmacılar Whatsapp üzerinden gönderdikleri tüm videoların TRT tarafından, program dâhilinde tüm mecralarda kullanılmasını kabul etmiş sayılır.

Yarışma Hakkında;

 1. Program Kasım ayı itibariyle her Perşembe akşamı TRT 1’de yayınlanacaktır.
 2. Her bölümde 5 yarışmacı yarışacak, birinci olan yarışmacı ay finaline katılma hakkı kazanacaktır. Yarışmacılarımızın performansı, alanında uzman jüri üyelerince ve stüdyodaki seyircilerce değerlendirilecek ve puanlanacaktır. O bölümün en yüksek puanını alan yarışmacı, haftanın birincisi olacaktır. Hafta birincisi olan yarışmacılar ay finalinde yarışmaya hak kazanacaktır. Jüri üyelerinin her ay için bir defaya mahsus olarak, talep ettikleri bir yarışmacıyı doğrudan ay finaline gönderme hakkı bulunacaktır. Ay finalinde birinci olan yarışmacılarsa yarı finalde yarışma hakkı kazanacaktır. (Ay finalleri her ayın son Perşembesinde gerçekleştirilecektir.) Mayıs ayında gerçekleştirilecek yarı finalde ay birincisi olan 6 yarışmacıdan 4’ü Kadir Gecesinde gerçekleşecek büyük finale gitme şansı kazanacaktır.
 3. Mayıs ayında yarı finali gerçekleştirilecek olan program, yeni katılımcılarla Ramazan ayı boyunca günlük olarak ekrana gelecektir.
 4. Ramazan ayı boyunca ise her gün 5 yarışmacı olacak şekilde toplam 4 hafta yarışma yapılacaktır ve hafta birincisi olan toplam dört yarışmacı finale kalma hakkı kazanacaktır.
 5. Yarı finalde finale kalan 4 yarışmacı ve ramazan ayında finale kalan 4 yarışmacı ile büyük final gerçekleştirilir. Büyük finale kalan 8 yarışmacı arasından da birinci, ikinci ve üçüncü seçilir.

Başvuru Formu İçin TIKLAYINIZ>>>

banner74

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre demir
Emre demir - 4 hafta Önce

Başvuru formunu açamıyorum

Ömer
Ömer - 4 hafta Önce

Başvuru yapmak istiyorum

Ömer
Ömer - 4 hafta Önce

Yarışmaya katılmak istiyorum

Ömer karsli
Ömer karsli - 4 hafta Önce

Başvuru yapmak istiyorum

ali
ali - 4 hafta Önce

başvuru formu yok. neden?

Turgut
Turgut - 1 ay Önce

Başvuru yapmak istiyorum nasıl yapcam forumu bulamiyorum

Esmatullah TORABI
Esmatullah TORABI - 1 ay Önce

Başvuru ne zaman başlayacak

Yahya rezazad
Yahya rezazad - 1 ay Önce

Kuran Yarişmaya


SIRADAKİ HABER