banner258

banner250

Hafızlık yarışması Türkiye finali Diyarbakır'da yapılacak

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Türkiye Hafızlık Yarışması finalinin Diyarbakır'da yapılacağını söyledi. 

Diyanet Haber 08.10.2018, 21:15
Hafızlık yarışması Türkiye finali Diyarbakır'da yapılacak

İşliyen, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden işitme engellilere yönelik Kur'an kursu eğitmeni Özlem Özkan adına Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesinde yaptırılan Kur'an kursunun açılışını yaptı.

Daha sonra Sur ilçesi Yeşilvadi Mahallesi'nde hayırseverlerce yaptırılan Merkez Camii'nin açılışına katılan İşliyen, burada vatandaşlarla namaz kıldı.

İşliyen, önce illerindeki sonra bölgelerindeki yarışmalarda birinci olan 7 öğrencinin, 9 Ekim'de Sur ilçesindeki tarihi Ulu Camii'nde düzenlenecek Türkiye Hafızlık Yarışması finalinde yarışacağını belirtti.

Yarışmanın Ulu Camii'nde yapılmasının anlamlı olduğuna dikkati çeken İşliyen, "Çünkü, Ulu Camii'nin zor, sıkıntılı günlerinde ben Diyarbakır'da müftü olarak görev yapıyordum. Camide aylarca sabah ve yatsı namazını hiç kılamadık. Hatta terör ve şiddet olaylarından dolayı bir hafta cuma namazı bile kılamamıştık. O günlerden sonra hamdolsun Cenab-ı Hak lütfetti şimdi orada Türkiye Hafızlık Yarışması'nın finali yapılacak inşallah." dedi.

Diyarbakır'da Kur'an kurslarına katılan çocuk sayısında artış olduğunu dile getiren İşliyen, şunları kaydetti:

"Diyarbakır'da geçen yıl 5 bin civarında olan 4-6 yaş Kur'an kursumuza devam eden çocuklarımızın sayısı bu sene 7 bine yaklaştı. Diyarbakır'ın hak ettiği yer burası değil, bu sayının 70 binlere çıkması gerekiyor. Çıkacağına dair de ümitler var. Başta emeği geçen müftülerimiz ama son dönemde kayyumların atanmasıyla kayyum belediye başkanı olarak görev yapan arkadaşlarımızın da çok büyük desteğini gördük. Onlara teşekkür ediyorum."

İşliyen'in kentteki temaslarında kendisine İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır ile Sur İlçe Müftüsü İsmail Fakirullah da eşlik etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (2)
Mehmet sıddık günce 3 yıl önce
Sayın Burhan işleyen hocayı Diyarbakır halkı seviyor ve sevgi ve saygının en güzelli hak ediyor başarılar dilerim sayın hocam
Mehmet Cemal PEKACAR 3 yıl önce
Rabbü'l-Âlemîn;
Kardeşimiz Özlem
ÖZKAN Hanımefendiye,
Rahmeti ile muâmele eylesin.
Mekânı Cennet'te, makâmı Mukarrebûn'da olsun; daha aşağıda olmasın inşâAllah.
Adının "kıyâmetin ilk sûruna üfle!"emri verilene kadar yaşatılmasına vesîle kılınacak eğitim-öğretim kurumundan kitlelerin mezun edilmesi ümît ve niyâzı ile.
Mevlâyı Müteâl;
Merhûme görevlinin adının verilmesi fikrinden, tamamlanmasına kadar, katkısı ve emeği geçen herkesten razı olsun; mîzânda ağır getirsin; inşâAllah.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?