banner250

banner255

Diyanet 800 binden fazla Kur'an dağıttı

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, "Proje kapsamında şu ana kadar 800 binin üzerinde Kur'an-ı Kerim dağıtımı yapıldı. Hedefimiz 1 milyonun üzerine çıkmak." dedi.

Diyanet Haber 07.11.2018, 22:17
Diyanet 800 binden fazla Kur'an dağıttı

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye DiyanetVakfı tarafından 2015'te hayata geçirilen "Hediyem Kur'an Olsun Projesi" kapsamında, Yenimahalle'deki Şehit Ömer Halisdemir Erkek İmam Hatip Lisesi'nde öğrencilere Kur'an-ı Kerim dağıtıldı.

Dini Yayınlar Genel Müdürü Fatih Kurt, burada yaptığı konuşmada, başkanlığın ve vakfın insanlara sadece ekmek, gıda ve maddi yardımlar yapan değil aynı zamanda ilim ve hikmet elçiliği yapan önemli kuruluşlar olduğunu söyledi.

Proje kapsamında birçok ülkeye 1 milyona yakın eser dağıtıldığını belirten Kurt, "Tabi sadece Kur'an-ı Kerim meali değil, bu kampanya dışında başkanlığımızın da desteğiyle tüm insanlık İslam'ı, yüce dinimizi Türkiye örnekliği ve rehberliği ile öğrenme arayışı ve gayreti içerisindedir. Bu bizim için milletimiz için bir iftihar meselesidir. Bütün insanlarımızı, bu ilim ve hikmet elçiliğine katkı vermeye davet ediyorum." diye konuştu.

"Halkımızın projeye ilgisi artmış durumda"

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat da "Proje kapsamında şu ana kadar 800 binin üzerinde Kur'an-ı Kerim dağıtımı yapıldı. Hedefimiz 1 milyonun üzerine çıkmak." dedi.

Yaklaşık 300 bin Kur'an-ı Kerim'in baskı aşamasında olduğunu dile getiren Polat, şöyle konuştu:

"Projemiz devam ediyor. Halkımızın projeye ilgisi artmış durumda. Vakıf olarak projenin önemini halkımıza açıklıyoruz. Dünya üzerinde birçok bölgede yaşayan Müslüman kardeşlerimizin Kur'an-ı Kerim'e ulaşma imkanı yok. Bizler onlara bu hizmeti götürmüş oluyoruz. Birçok bölgede, Afrika'da aslında Kur'an-ı Kerim'i kitap halinde görmemiş olan kardeşlerimiz var. Dolayısıyla yüce kitabımızı bir bütün halinde ömürlerinde onlara görme imkanını da bu millet yaşatmış oluyor."

Polat, halkın desteği sürdükçe okullarda Kur'an-ı Kerim dağıtarak, öğrencilere projenin önemini anlatmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Yorumlar (3)
Nihal Gokce 2 yıl önce
Iyi gunler ben kaş'ta bir lisede din kültürü ve ahlak bilgisi ogretmeniyim okuldaki öğrencilerime kurani kerim meali temin ermek istiyorum yardimci olabilir misiniz
Zafer Temurşeker 3 yıl önce
Selamun aleyküm, ben Belçika’da ikamet ediyorum. Burada kuranı Kerim’ler pahalı. Ben aynı zamanda Zele Eyyub el-ensari diyanet camiinin dernek başkanıyım. Belçika’ya hediye olarak gönderme imkanınız varmı? Veya Türkiye’de bir adres verelim daha sonra Türkiye’den gelen biri ile getirtiriz. Saygı ve selamlar
imam 3 yıl önce
zafer abi turkiyede adres ver temin etmeye çalışalım
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?