banner250

banner246

15 Temmuz Gecesi Sala Okuyan İmam Hatibe Çirkin Saldırı

Darbe girişiminin ikinci yıldönümünde sala okumak için camiye giden imama saldırdılar

Diyanet Haber 19.07.2018, 13:48
15 Temmuz Gecesi Sala Okuyan İmam Hatibe Çirkin Saldırı
© Diyanet Haber

Tekirdağ’ın Ergene İlçesi Esenler Mahallesi Camii İmam Hatibi Faruk Açıkgöz, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 15 Temmuz genelgesi çerçevesinde verilen sala emrini yerine getirmek için görev yaptığı camide sala okuduktan sonra saldırıya uğradı.

Konuyla ilgili bilgi almak üzere kendisiyle görüştüğümüz Açıkgöz olayı şöyle anlattı:

“Darbe girişiminin yıldönümünde Sala okumak üzere camiye gittim, 00:20’de salayı bitirip camiden çıkarken 2 kişinin camiye geldiğini gördüm. Şahıslar Salanın sebebini sordular, ben de darbe girişiminin yıldönümü sebebiyle olduğunu söyledim. Bunun üzerine zaten hangi amaç için geldikleri tavır ve hareketlerinden belli olan şahıslardan biri beni darp etti.”

Yaşanan bu menfur saldırıdan sonra İlçe Müftülüğü ve Jandarma’ya haber verdiğini belirten İmam Açıkgöz, kimliği tespit edilen zanlıların, adlî makamlarca ifadeleri alındıktan sonra adlî kontrol şartıyla serbest bırakıldığını dile getirdi.

Başkan Erbaş'tan Geçmiş Olsun Telefonu ve Diyanet'e Davet

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sala okuduğu için saldırıya uğrayan Esenler Mahallesi Camii İmam Hatibi Faruk Açıkgöz'ü telefonla arayarak konu hakkında bilgi aldı ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Erbaş Açıkgöz'ü Diyanet'e davet etti ve Başkanlık hukuk Müşavirliğine talimat vererek  konunun takipçisi olacağını söyledi.

Görüşmenin önümüzdeki hafta gerçekleşmesi bekleniyor.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (4)
ÖMER KELEŞ 3 yıl önce
Allah bir daha memleketimize kıyamete kadar böyle haince bir girişim yaşatmasın şehitlerimize Allahtan rahmet,gazilerimize sağlık dolu günler diliyorum.
Tahsin Danış 3 yıl önce
Bir taraftan 15 temmuz ruhu diri tutmak diğer taraftan bu ruhu hazm edemeyen ve şiddete başvuran elini kolunu sallayarak serbest bırakılıyor acizane anlamakta zorluk çekiyorum.
Veysel 3 yıl önce
Hocam. Birtane bile ağzına çarpamadın mı
Yunus BOLLUK 3 yıl önce
Faruk Açıkgöz hocam geçmiş olsun bütün bir camia olarak yanında olduğumuzu bilmeni ister bu türlü olaylarla bizleri yildaramiyacaklarini o meşum geceyi unutturamiyacaklarini bilmelerini isterim
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?